nahled

Pololetní florbalový turnaj

V úterý 30. 1. se na naší škole uskutečnil již 5. ročník pololetního florbalového turnaje pod záštitou prof. Magdy Dymáčkové a organizátorů ŠFL Jakuba Neděly a Jakuba Litschmanna. Turnaje se zúčastnilo dvanáct týmů vyššího gymnázia, které byly rozlosovány do čtyř skupin a sehrály zápasy každý s každým. Z každé skupiny postoupily dva týmy do čtvrtfinále.

Zápasy ve skupinách probíhaly za bouřlivé atmosféry fandících tříd. Favorité procházeli skupinami skoro bez zaváhání a největší souboje probíhaly o druhá místa ve skupinách. Nejlítější boj o druhé místo se odehrál ve skupině B mezi 8B8 a 4A4, kdy dokonce o postupujícím musel rozhodnout rozdíl skóre. Nakonec byla šťastnější třída 8B8. Po skupinách přišla na řadu čtvrtfinále.

V prvním čtvrtfinále se střetly třídy 7A8 a 8B8. Oktáva byla do zápasu namotivována a byla odhodlána porazit favority celého turnaje ze septimy, která měla tým plný florbalistů a chtěla turnaj po dvou druhých místech konečně ovládnout. Oktáva ale zdatně sekundovala pouze na začátku utkání, poté už septima ukázala svoji sílu a utkání ovládla jasně 9:3. Ve druhém čtvrtfinále se setkaly týmy 1A4 a 6B8. Tým prváku byl skoro pro všechny velkou neznámou, tudíž se nevědělo, co se od tohoto týmu dá očekávat. Jediná jasná věc byla, že hlavní tahoun byl Matěj Matoška, který už ve skupině předvedl, že umí dát pár gólů. Sextě se ho ale povedlo eliminovat a celkem v klidu si zajistila účast v semifinále výhrou v poměru 5:1.

Největší drama ale přinesla v pořadí třetí a čtvrté čtvrtfinále. V třetím se utkaly třídy 8A8 a 3A4. Tým třeťáku byl velmi běhavý a ve spojení s jejich přehledem na hřišti to byl velmi nepříjemný soupeř. Tým oktávy ale tahal Martin Děček, který má zkušenosti i s mužskou Superligou. Po většinu utkání měl navrch třeťák a už to vypadalo, že si v pohodě dojde do semifinále. Ke konci ale zavelel Martin Děček k velkému obratu a dokázal skóre snížit až na rozdíl jedné branky! I přes závěrečný drtivý tlak ale oktáva nedokázala srovnat skóre, a tak mohl třeťák slavit výhru 4:3 a postup mezi nejlepší čtyři týmy.

To největší drama nakonec přineslo poslední čtvrtfinále. V tom proti sobě hrály třídy 6A8 a 5B8. Ze strany kvinty, která měla v týmu tři florbalisty, možná došlo k podcenění soupeře a průběh zápasu pro ně nebyl vůbec přívětivý. První gól totiž vstřelila sexta a kvinta dlouho nemohla najít tu správnou cestu, jak překonat gólmana sexty Vítka Mazurka. Rozhodující chvíle zápasu se odehrávaly až v druhé polovině utkání. Nejprve srovnala kvinta šťastným gólem na 3:3, kdy se míček odrazil od hráče sexty do branky, vzápětí se ale sexta opět dostala do vedení, a to po šťastné situaci, kdy si míček do vlastní branky srazil bránící hráč kvinty. Po tom, co kvinta srovnala, se hrálo prodloužení, ve kterém dostal Vojta Travinský přihrávku na půlku a rozhodl o vítězství kvinty a postupu jeho týmu do semifinále.

Obě dvě semifinále se hrála za podpory spolužáků všech hrajících hráčů. První semifinále odehrála 3A4 proti 7A8. Třeťák se pokoušel ihned ze začátku na septimu vlítnout, ale ta prokazovala svoje kvality a mířila k jasnému cíli, kterým byl postup do finále. Septima tedy první semifinále ovládla a mohla se připravovat na boj o vítězství. V druhém semifinále se střetly týmy 6B8 a 5B8. Oba dva týmy byly složeny hned z několika florbalistů, tudíž se dal očekávat vyrovnaný souboj. Tato očekávání se také potvrdila. Nejprve se vedení ujal tým sexty a stav 1:0 vydržel asi do poloviny zápasu, kdy kvinta vyrovnala na 1:1. Asi 2 minuty před koncem vstřelila kvinta dva slepené góly a vítězství v tomto zápase už nepustila a mohla se těšit na finále. Ještě před finále se ale odehrál souboj o 3. místo. Třeťák i sexta si chtěly spravit chuť po prohraných semifinále, a tak dali do tohoto zápasu všechny síly, co jim ještě zbyly. Nakonec lepší výkon podali hráči sexty a mohli slavit obhajobu 3. místa. Potom už přišel čas na finálový zápas o putovní pohár. Odhodlání vyhrát bylo u kvinty i septimy velké, ale kvintě už nezbylo moc sil z předešlého průběhu turnaje a septima od začátku měla zápas ve svých rukou a bez větších problémů zápas i celý turnaj ovládla.

Po finále už následovalo vyhlášení výsledků a předání cen pro nejlepšího střelce, kterým se stal Martin Děček (8A8), a pro nejlepšího brankáře, kterým se stal Martin Štefek (6B8). Myslím, že si všichni tento den plný florbalu užili a už teď se těší na příští ročník. Děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací a fandili nám.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).