nahled

Podzimní soutěž mladých zoologů

V týdnu od 9. do 13. 11 proběhla v ostravské zoologické zahradě tradiční vědomostní soutěž pro žáky 6.-9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kterou zoo pořádá ve spolupráci s Kruhem přátel zoo od 70. let minulého století. Téma podzimní soutěže bylo „Zoo Ostrava“. Žáci soutěžili v pětičlenných družstvech formou testu, v němž museli zodpovědět otázky týkající se ostravské zoo – historie, chovaná zvířata, ohrožené druhy, areál zoo, záchranné projekty, do nichž je zoo zapojena atd.

Do soutěže se přihlásilo bezmála 1500 dětí ze 74 škol z celého Moravskoslezského kraje. Naši primáni až kvartáni z řad A tříd jeli bojovat a porovnat své znalosti v pátek 13. listopadu. Toto datum pro naše studenty nebylo nešťastné, protože byli velmi dobře připraveni. V první kategorii, které se účastnilo 158 družstev, obsadili žáci sekundy krásné 2. a primáni hezké 13. místo. Druhé kategorie se účastnilo 137 družstev. I tam byli naši žáci úspěšní – kvarta skončila na 6. místě, tercie na místě jedenáctém.

Družstvo sekundy a kvarty postoupilo do finále, které se uskutečnilo v sobotu 28. 11. A jak se dařilo tentokrát? Otázky byly zapeklité, přesto družstvo kvarty A ve složení Veronika Masná, Klára Urbanová, Jana Štrosová, Mikuláš Římánek a Tomáš Vavřík vystoupilo na pomyslnou bednu a obsadilo třetí místo. Družstvu sekundy A utekla medailová pozice o jeden bod a skončili čtvrtí. Přesto blahopřejeme, a to nejen finalistům, blahopřejeme a děkujeme i šikovným studentům, kteří školu reprezentovali v základním kole.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).