nahled

Podzimní orientační běh

Dne 13. října 2021 se v okolí ZŠ a MŠ Mitušova, Ostrava–Hrabůvka, konal po dlouhé době tolik očekávaný závod v orientačním běhu. Startovalo se v šesti kategoriích a naši studenti mohli reprezentovat ve čtyřech z nich. Celkově odstartovalo 90 závodníků.

Běžecká trasa byla v okolí ZŠ Mitušova v délce 1,3 až 1,4 km. Za naši školu běželo 20 studentů, přičemž někteří z nich si tento typ závodu vyzkoušeli úplně poprvé. A přesto, že se velmi ochladilo, občas se spustil déšť, tak to nevzdali a celou trať zvládli.

Vyhodnocení proběhlo v rámci naší školy. Výsledky za všechny školy nám přišly dodatečně. A tak už víme, že za všechny školy v kategorii H9 2. místo obsadil Antonín Menzel (4B8), v kategorii H7 na 1. místě doběhl František Menzel (1B8) a v kategorii D7 1. místo obsadila Natálie Šmídová (2A8).

Všichni závodníci si zaslouží pochvalu. Těšíme se na další závod.