nahled

Po stopách J. A. Komenského

Ve čtvrtek 29. září jsme se s naší třídou, kvintou A, vydali do malebného městečka na rozhraní Moravy a Slezska, Fulneku. Na výlet jsme vyrazili brzy ráno vlakem z nádraží Ostrava-Svinov. Naším hlavním cílem byl Památník Jana Amose Komenského, který zde několik let pobýval a učil. Díky znalé paní průvodkyni jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací o životě a díle našeho Učitele národů. Během prohlídky muzea jsme také vyplňovali pracovní listy, které pro nás připravila paní profesorka Brachaczková.

Fulnek byl nejen působištěm Komenského, ale také naší třídní profesorky Jitky Dubravcové. Prohlédli jsme si místa, kde vyrůstala a trávila své mládí. Původně byla také v plánu prohlídka výstavy obrazů manželek českých panovníků, tu jsme ale vyměnili za trochu pohybu a šli se projít do Žákovského háje, kam se svými žáky chodíval i Komenský.

Celý výlet jsme zakončili společnou fotografií u sochy Komenského. Před odjezdem domů jsme měli krátký rozchod, který jsme většinou využili k návštěvě místního supermarketu. Sladká tečka za koncem příjemného dne nesměla chybět. Domů jsme se vrátili bezpečně vlakem opět na nádraží Ostrava-Svinov.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).