nahled

Pišqworky

Dne 4. 11. 2019 se na Gymnáziu, Ostrava-Zábřeh, uskutečnil turnaj v piškvorkách. Turnaje se zúčastnily 3 týmy z naší školy a celkově bylo týmů 16 z celé Ostravy. Ze 4 skupin postupovaly do play-off vždy 2 nejlepší týmy.

Skupina se vydařila všem našim týmům, a díky tomu jsme měli trojí zastoupení v play-off. Tam na sebe ve čtvrtfinále narazilo Krutibrko s Hrdinskou výpravou. Hrdinská výprava vyhrála po dramatické koncovce těsně 12:8. Martinobijci čtvrtfinále také vyhráli a dále tedy postupovaly 2 naše týmy.

V semifinále se utkaly dva naše týmy, konkrétně Hrdinská výprava za fixami zdarma a Martinobijci. Hrdinská výprava potvrdila roli favorita a tento zápas suverénně ovládla. Následovaly "boje o medaile", ale hlavně o to nejdůležitější, postup do krajského kola. Ten měla Hrdinská výprava jasný, bojovat tedy musel hlavně tým Martinobijců. Tento tým sehrál asi nejzajímavější zápas dne, kdy po čtyřech odehraných partiích byl stav 8:8. Všechno tedy stálo na Kubovi Nedělovi, který v prvním duelu remizoval po vypršení časového limitu. Rozhodlo se až v posledním duelu, který ovládl, a tým Martinobijci se tak mohl radovat z třetího místa a postupu do krajského kola. Ve finále si Hrdinská výprava hravě poradila s mírně favorizovaným týmem PORG Ostrava poměrem 15:5 a tým se radoval z 1. místa.

Turnaj jsme si užili a vezeme si z něj spoustu nových zkušeností nejen v oblasti piškvorek.

Děkujeme panu profesorovi Forgačovi za jako vždy skvěle zvládnutou organizaci a nadaci Pro Gymnasium za zaplacení startovného.


Sestavy týmu:
Krutibrko: Dominik Holaň, Pavla Kozubová, Jakub Pitucha, Vojtěch Dohnal, Matyáš Urbanovský (6A8)
Martinobijci: Viktor Lariš, Vojtěch Polák, Michaela Niké Vopalecká, Lukáš Kornecký, Jakub Neděla
Hrdinská výprava za fixami zdarma: Martin Hrubý, Iva Buchtová, Jan Pospíšil, Tomáš Vašíček, Tomáš Kuldan
nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).