ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Piškvorky - oblastní kolo

12. 11. 2009
 Rostislav Hlaváč,
22. 11. 2009

Tak jsem zase hráli piškvorky! Ovšem ne tajně a pokoutně, aby nás v hodině učitel nenachytal, nýbrž v rámci oblastního kola celorepublikové olympiády v této logické hře.

Sešli jsme se na naší  škole 12. listopadu odpoledne hned po skončení vyučování  a protože zájem i z ostatních škol byl velký, turnaj se protáhl až do večerních hodin.

Oblastního kola se zúčastnilo 50 studentů z pěti různých ostravských středních škol, kteří vytvořili celkem 10 soutěžních družstev. Naše gymnázium bylo zastoupeno dvěma družstvy v tomto obsazení: Jiří Hofírek (3B8), Jakub Glonek (3B8), Jakub Jaroš (6A8), Martin Mrva (1B8), Filip Ranocha (8A8), Roman Venhuda (4B8), Adam Hruzík (7B8), Vratislav Tobola (3B8), Lucie Zapletalová (4A4) a Daniel Dobřanský (7B8).

Je pravdou, že po několika hodinách soutěžení jsme viděli křížky a kolečka i ve chvílích, kdy jsme zavřeli oči a také je třeba uznat, že mozky všech soutěžících se celé odpoledne náležitě vařily, avšak výsledek stojí rozhodně za to – vždyť obě družstva studentů naší školy dosáhla vůbec nejvyššího možného umístění – naši žáci totiž získali jak stříbro (tým Dana Dobřanského), tak samotné zlato (tým Kuby Jaroše)! A že konkurence byla opravdu silná, o tom svědčí umístění  soutěžících z Wichterlova a Matičního gymnázia, kteří obsadili 3. a 4. místo.

Všem našim studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a samozřejmě  přejeme úspěch v krajském kole piškvorkového turnaje.