nahled

Pěvecká soutěž The English Nightingale 2015 – školní kolo

Ve středu 29. dubna 2015 se uskutečnilo školní kolo soutěže ve zpěvu anglických písní The English Nightingale. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích a byla určena sólistům, pěveckým sborům a hudebním skupinám.

V kategorii studentů nižšího stupně gymnázia získala první místo Michaela Niké Vopalecká z 2B8, která zpívala za kytarového doprovodu Davida Franka z 5B8. Druhým místem byl oceněn pěvecký duet Jany Doležalové a Kristýny Ulmannové, obě z 1A8. O třetí místo se podělily studentky Hana Vašíčková, Barbora Vašíčková z 1B8 a Kateřina Horáková s Veronikou Janáčkovou z 3B8.

Ve druhé kategorii studentů vyššího stupně gymnázia se na třetím místě umístil Jakub Kubis z 5B8. Druhé místo obdržela Lenka Tannertová, kterou na klavír doprovázela Kristýna Tošková, obě z 6B8. První místo patřilo studentům Gabriele Dirgasové a Matěji Spilkovi z 8B8, kteří zazpívali za kytarového doprovodu Vojtěcha Kuldana ze stejného ročníku.

Zvláštní ocenění patřilo školnímu pěveckému kroužku, a to nejen za velmi pěkné soutěžní vystoupení, ale také za jejich skvělou celoroční práci.

Všem soutěžícím děkujeme za milé hudební zážitky a blahopřejeme k zaslouženému umístění. Přejeme hodně štěstí do krajského kola, které se uskuteční 5. června 2015 pod záštitou Moravskoslezského kraje.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).