nahled

Papuče nejen ve škole aneb Naše pomoc Mobilnímu hospici Ondrášek

Dne 7. 10. je pro Mobilní hospic Ondrášek tzv. Papučovým dnem – papučovým obutím po celý den se snaží upozornit veřejnost na problematiku umírání, v jejich případě na snahu zajistit lidem důstojné umírání doma. S tímto hospicem mnohostranně spolupracujeme – jejich sestřičky zveme na Den neziskových organizací a charitativních služeb, kde přibližují našim žákům svou činnost. Účastníme se jejich charitativních akcí, pomáháme s distribucí sportovních sukének, z nichž mají zisk. Letos jsme se rozhodli naši pomoc ještě prohloubit. A zapojit se může každý!

U vrátnice školy bude od 7. 10. – 21. 10. umístěna kasička, do níž je možno přispět jakýmkoli finančním obnosem, přispět je možno také převodem na účet zřízený speciálně na pro tuto akci (odkaz: https://www.darujme.cz/vyzva/1201109) A abychom dostáli těm papučím, budeme moc rádi, pokud se zapojíte, třeba s přáteli, rodinou, vyfotíte se na netradičních místech v papučích a budete případným zájemcům vysvětlovat, že tak činíte pro podporu povědomí o Mobilním hospici Ondrášek a jeho poslání. Tyto fotky do 21. 10. vkládejte prosím na školní fb k příspěvku Papučový říjen.

Věříme, že společně se nám podaří vybrat pro Ondrášek zajímavou částku a šířit mezi lidmi osvětu o této neziskové organizaci, které stát stále dluží svou podporu, a přitom vykonává záslužnou a mnohými z nás nepředstavitelnou práci. O umírající a jejich rodiny se starají až do posledního vydechnutí pacienta, rodině pak poskytují psychickou podporu. Tohle si naši pomoc opravdu zaslouží! Děkujeme všem za podporu.

Video k papučovému dni:
https://www.facebook.com/325011897527546/videos/511152166339930/

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).