Ostravu zaplaví sněhuláci

Tak už je to tady. Co jsme si vymysleli, to si taky postavíme. Už přibližně dva měsíce naše škola s velkou podporou studentské firmy Frex Company připravuje akci sněhuláci pro Afriku. Oslovujeme školy, školky, různé instituce, aby společně s námi v jeden den na různých místech stavěli sněhuláky, kteří přinesou, samozřejmě čistě obrazně, kola dětem do Afriky, aby se snáz dostávaly ke vzdělání.

Pro tuto akci se nám podařilo získat i náměstkyni hejtmana Moravskoslezského kraje pro odbor školství, Mgr. Věru Palkovou, která se rozhodla převzít nad celou akcí záštitu. Spolupracujeme také s nejrůznějšími médii, oslovujeme případné sponzory. Akce totiž nemá být jen klasickým sbíráním peněz, má pobavit, stmelit školy, rozpohybovat studenty...

Součástí bude tedy i soutěž o nejoriginálnější sněhuláky. Za tímto účelem už naši úžasně výtvarně nadaní, a hlavně bohatou fantazií obdaření studenti vytvořili malé keramické sněhuláčky typu kytarista, bubeník, turista, ježkosněhulák, krychlosněhulák, kteří spolu s dalšími cenami budou nejlepším stavitelům sněhuláků věnováni. O všem rozhodne internetové hlasování, kterého se může zúčastnit každý.

Hlavním motivem akce je však pomoci dětem v Africe, což proběhne formou startovného za každého sněhuláka, a to částkou 50 Kč. Částka není vysoká, avšak v celkovém součtu, kdy se nám zatím podařilo získat 10 škol, by mohla výrazně usnadnit cestu do Afriky dalšímu kamionu naplněnému koly.

A kdy že to všechno vypukne? Po prosincových rozmarech počasí se zdá, že nám paní Zima začíná být nakloněna, proto nechceme déle pokoušet její trpělivost a celá akce by měla, nedojde-li k nějakému výraznému zvratu v charakteru počasí, proběhnout 29. 1. 2013. V tento den se na všech přihlášených místech budou stavět sněhuláci, na stránkách www.frex.cz budou posléze umístěny fotografie z celé akce a rozjede se hlasování o nejoriginálnější sněhuláky. Na těchto stránkách bude k vidění také informace o finanční částce, která se podařila díky této akci získat. Zapojit se ještě teď může kterákoli škola, školka, organizace, podnik..., zkrátka všichni, kdo chtějí pomoci. Stačí se obrátit na M. Böhmovou (bohmova@ghrabuvka.cz) či S. Rigra (riger@frex.cz) a všechny potřebné informace vám budou sděleny.

Pak už přijdou na řadu teplé rukavice, čepice, a hlavně nápad. Naše studenty už teď vyzýváme, aby rozjeli na plné obrátky své mozkové závity sněhulákovským směrem (známky už jsou uzavřeny, tak si výjimečně tento sněhově mrazivý studijní výpadek mohou dovolit) a přemýšleli, jakým sněhovým skvostem 29. 1. ozvláštní náš školní pozemek. Prosíme je tímto, aby akci podpořili, vzali padesátikorunu a vtiskli naší škole svou sněhulákovskou představu. Čím víc sněhuláků, tím větší pomoc africkým dětem. A i ceny, které zatím nebudeme prozrazovat, budou určitě stát za to.

To vám za organizátory slibuje M. Böhmová a celá Frex Company.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).