nahled

Ostravský maraton 2012

Rok se s rokem sešel a den konání Ostravského maratonu padl na sobotu 22. 9., kde tým sestavený z borců z naší školy nemohl chybět, už jen proto, že někteří z nás obhajovali loňské vítězství. Letošní ročník měl oproti všem ostatním jednu výjimku – trasa nevedla tradičně Komenskými sady, ale krásnou přírodou Bělského lesa, což nám bylo samozřejmě bližší.

Naši štafetu tvořil Vojta Miksa, Jakub Glonek (oba 6B8), Jakub Šlachta (4B8), Marian Krejčí (3B8), já a na poslední chvíli přemluvený Robert Hegedüs. Počasí nám přálo, pouze mě při druhém běhu stihl malý deštík. Atmosféra závodu štafet byla napjatá do posledního okamžiku – naše štafeta kolísala od druhého po čtvrté místo, takže nám bylo jasné, že budou rozhodovat minuty, ne-li vteřiny. A taky že jo. Štafeta před námi vyrážela do posledního kola s náskokem asi jedné minuty a úkolem našeho posledního běžce Kuby Glonka, který jako já už běžel svůj druhý okruh, bylo tento náskok stáhnout. Kuba se snažil, co to šlo, ovšem náskok byl pořád stejný, takže nás od třetího místa (a salámů Poličan) dělila necelá minuta.

Naše prvotní lehké zklamání ale přerušila slova moderátora, že se vyhlašuje i čtvrtý tým štafety, což nás všechny mile překvapilo. Opomenout nelze také výkony p. prof. Kotka a Kuldana, kteří běželi celý maraton. Myslím, že letošní ročník v nás zanechal pouze dobré vzpomínky a příští rok bez Poličanu neodejdeme.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).