nahled

Ostravský maraton

Také letos, stejně jako každý rok, se dne 27. 9. 2014 konala velká běžecká akce roku s názvem „Ostravský maraton“. Je až neuvěřitelné, že se tento závod uskutečnil již po 53. a zúčastnilo se ho přes 1200 závodníků z více něž 15 zemí celého světa. My jakožto studenti jsme se rozhodli i v této oblasti reprezentovat naši školu - jak v části organizační, tak i v té běžecké.

Naše gymnázium zde mělo jednu štafetu složenou ze 6 běžců, kteří dohromady běželi 8 úseků po 6,5 km. Účastnili se Marian Krejčí z 5A8 (5. úsek), Hana Fukalová z 6A8 (4. úsek) a Ondřej Běnek z 6A8 (1. a 7. úsek), František Benda z 6B8 (3. úsek), Jakub Šlachta z 6B8 (2. a 8. úsek) a Jiří Hofírek z 7B8 (6. úsek).

Z celkem 54 přihlášených štafet jsme skončili na skvělém 8. místě v čase 03:58:29 (nesmíme zapomenout, že trasa nebyla klasických 42,123 km, ale nějakých 52 km). Pro srovnání štafeta z Wigymu skončila na 35. místě - výsledky najdete zde.

Jako organizátorky zde vypomáhaly Jana Kůřilová, Karolína Gřesová, Kristýna Tošková a Lenka Tannertová, všechny z 6B8. Z pohledu organizátorů se nám to moc líbilo. Měly jsem možnost pogratulovat a předat medaile běžcům, kteří doběhli do cíle. Většina z nich byla hodně unavená a hned se sklátila k zemi, ale byly na nich vidět radost a nadšení z dobře vykonané práce.

Myslíme si, že stojí za to se zúčastnit něčeho takového, jako je „Ostravský maraton“. Je to skvělá akce pro všechny. Nemusíte být žádní profesionální běžci, a přesto ze sebe můžete na chvíli udělat „hvězdu“ a doběhnout do cíle za bouřlivého potlesku. Tak co, přijdete příští rok i vy?