nahled

Gymnázium se srdcem - Ondráškovská Lysá hora

Podtrženo, sečteno

17. 11. 2022 jsme zorganizovali velký charitativní výšlap na Lysou horu, zároveň umístili kasičku také do školy a rozjeli pomoc skrz Darujme.cz. Sbírka na všech frontách probíhala do 1. 1. 2023 a teď už máme podtrženo a sečteno. Společně jsme na péči o nevyléčitelně nemocné vybrali částku 114 733 Kč. Děkujeme všem našim žákům, jejich rodičům, kolegům i veřejnosti. Moc si vaší pomoci vážíme. Velký dík patří také studentům a kantorům zapojeným přímo do organizace akce. Nejsme lhostejní a umíme pomáhat!

Gymnázium se srdcem - Ondráškovská Lysá hora

Dne 17. 11. organizovala naše škola charitativní výstup na Lysou horu pro Mobilní hospic Ondrášek. Počasí si postavilo hlavu, a pro pozitivně naladěné nám nadělilo konečně první sníh a bílou krásou uvítalo naši akci, z pohledu případných negativistů od rána pršelo, sněžilo, mrzlo.

Každopádně naše studenty, jejich přátele a rodiče to neodradilo a od osmi hodin rána šlapali na Lysou, aby mobilní hospic podpořili. Tras na Lysou je spousta, ta z Ostravice byla zpestřena soutěžními stanovišti, která políčili na účastníky akce studenti kvarty B se svou třídní E. Koloničnou. Házelo se na koš, skládalo puzzle, luštil se kvíz a odměňovalo se sladkostmi. Výšlap na Lysou vyžaduje přece cukry. A sladká odměna nechyběla ani na kopci. Postarala se o ni opět kvarta B, a to napečenými perníčky.

Vyjít si pro perníček však nebyl hlavní účel akce. V Bezručově chatě čekala kasička, která se postupně začala pořádně nadouvat. Nikdo totiž neváhal a štědře Ondrášku přispěl na jejich péči o nevyléčitelně nemocné. A že těch přispěvatelů bylo!

Někde se domluvily celé třídy nebo jejich velká skupina, jinde vyrazili jednotlivci, ale nebyla snad třída, aby ji někdo na Lysé nereprezentoval, nouze nebyla ani o naše absolventy.  A nechyběli ani rodiče našich studentů, kteří vyrazili na Lysou prý raději, a asi i ve větším množství, než na třídní schůzky. Když tedy ve 12:30 nastalo hromadné focení u hladicího sloupu, ani jsme se všichni na fotku nevlezli.

A kasička? Ta teprve čeká na své rozpečetění a spočítání, ale odhadem je v ní kolem 60 000 Kč. A tento výsledek hřeje navzdory sněhu a mrazu, který ten den panoval. Děkuji moc všem našim studentům, jejich kamarádům a rodičům, kteří akci podpořili a nezůstali na státní svátek doma na gauči. Studenti prostě ukázali, že Dni studentů umí dát čtvrtý rozměr. Děkujeme!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).