nahled

Olympiáda z dějin umění

V pátek 20. října jsme se jako škola poprvé zúčastnili Olympiády z dějin umění, kterou pořádala Katedra dějin umění na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Kromě vlastního soutěžního testu byly na programu i doprovodné akce, a to prohlídka vybraných olomouckých památek s doc. Ondřejem Jakubcem, PhD., a návštěva Muzea moderního umění s kurátorkou muzea Mgr. Šárkou Belšíkovou.

O účast v této olympiádě projevilo zájem 8 našich žáků, 5 studentek z maturitních ročníků, a dokonce 3 žáci z ročníku druhého. Přestože jsme od počátku byli smířeni s tím, že si jedeme spíš pro zkušenosti a že mezi oceněné se neprobojujeme (první příčky v této soutěži pravidelně získávají maturanti ze středních uměleckých škol či arcibiskupských gymnázií, kde se výuce kunsthistorie věnují systematicky po celou dobu svého studia), celou akci jsme si v starobyle malebné Olomouci užili naplno.

Samotné výsledky našich žáků navíc rozhodně nebyly špatné a v konkurenci 13 dalších škol nezapadly. A konečně jedno prvenství naše gymnázium přece jen získalo- byli jsme co do počtu soutěžících za školu skupinou nejpočetnější! A právě onen zájem o obor, nadšení a zvídavost, které naši žáci projevili, jsou to, co si každý učitel může přát ze všeho nejvíc.

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).