Olympiáda českého jazyka

Tak v jako v každém školním roce, tak i v tom letošním se konalo školní kolo olympiády českého jazyka. Byli jsme (my = předmětová komise českého jazyka) mile překvapeni, že do lavic s cílem co nejlépe splnit zadané úkoly usedlo 121 studentů.

Už několik let se schéma úkolů neliší: v 1. části studenti zápasí s mluvnicí, lexikologií, tvaroslovím a jinými záludnostmi českého jazyka, zatímco v části druhé mohou na dané téma a útvar uplatnit své spisovatelské nadání. Výkony byly vyrovnané, často se na stejném místě umístilo se stejným počtem bodů několik studentů.

No a tady jsou výsledky:

V 1. kategorii (tercie a kvarty nižšího gymnázia) zvítězila Jana Kůřilová z 3B8, na místě druhém se ztrátou pouhého bodu skončily studentky Karolína Gřesová z 3B8 a Gabriela Holubová z 4B8. Na 3. místě opět se ztrátou pouhého bodu skončila Klára Pacalová z 4A8, Tomáš Šindel z 4B8 a Jiří Grygar z 3B8.

V 2. kategorii (vyšší gymnázium) zvítězili se stejným počtem bodů dva studenti – zkušený matador mnoha soutěží a student roku za Moravskoslezský kraj Martin Buček z 8A8 a Sabina Pilchová z 8B8. Na 2. místě se umístili tři studenti: Daniel Adámek a Lucie Fišerová, oba z 8B8, a Stanislav Riger z 6A8. Na místě třetím, jak jinak než se ztrátou jednoho bodu, skončil Matěj Kapošváry z 8B8.

Studenti z 1. a 2. místa (ale jen dva z každé kategorie, takže výběr bude náročný) budou naši školu zastupovat v okresním kole této soutěže, které se koná 20. a 21. března 2012.

Budeme jim samozřejmě držet palce. Všem studentům, kteří se olympiády zúčastnili, děkujeme.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).