nahled

Okresní kolo v přespolním běhu středních škol

V pátek 30. září 2022 se na běžeckém okruhu v Bělském lese uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu středních škol, které pořádalo naše gymnázium. Počasí příliš nepřálo – závod se uskutečnil za intenzivního deště.

Do lesa dorazila družstva z celkem osmi ostravských středních škol, děvčata běžela dva okruhy, chlapci čtyři. Výsledek družstva se počítal ze součtu umístění prvních čtyř závodníků každé školy, čím nižší číslo, tím lepší umístění.

Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ve složení: Jan Dostalík, 4A4, Matěj Kotala, Martin Poruba a Štěpán Švancer, všichni 8B8, a Damián Štach, 7A8. Chlapci běželi výborně a obsadili 2. místo, mezi jednotlivci si skvěle vedl Matěj Kotala, který byl třetí v čase 13 minut a 15 sekund.

Obě kategorie – dívky i chlapce - vyhrálo Matiční gymnázium Ostrava, které postupuje do krajského kola v Opavě.

Inspirace pro všechny běžce: vítězný čas v kategorii děvčat (2 kola): 7 minut a 8 sekund, v kategorii chlapců (4 kola) : 12 minut a 59 sekund.