nahled

Okresní kolo v přespolním běhu středních škol

V pátek 1. října 2021 se na běžeckém okruhu v Bělském lese uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu středních škol, které pořádalo naše gymnázium.

V chladném, ale slunečném počasí do lesa dorazila družstva z celkem osmi ostravských středních škol, děvčata běžela 2 okruhy, chlapci 4. Výsledek družstva se počítal ze součtu umístění prvních čtyř závodníků každé školy, čím nižší číslo, tím lepší umístění.

Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení: Jana Matoušková, 6B8, Nela Michalíková, Barbora Mozdřenová, Silvie Papavasilevská a Kateřina Žebráčková, všechny ze 7A8. Děvčata obsadila celkově 4. místo, mezi jednotlivci skončila Jana Matoušková na výborném druhém místě v čase 7 minut a 11 sekund.

Chlapci běželi ve složení: Jan Dostalík, 3A4, Matěj Kotala a Štěpán Švancer, oba 7B8, a Damián Štach s Jirkou Zedníkem ze 6A8. Chlapci vybojovali celkově 3. místo a mezi jednotlivci si skvěle vedl Matěj Kotala, který byl druhý v čase 12 minut a 28 sekund.

Všem našim běžcům děkujeme za reprezentaci školy! Sportu zdar a běhání zvlášť!