nahled

Okresní kolo v basketbalu

Dne 16. 3. 2017 jsme se zúčastnili postupového basketbalového turnaje okresního finále na Základní škole Volgogradská v Ostravě-Zábřehu. Na turnaji bylo celkem 6 týmů (ZŠ Velká Polom, ZŠ Porubská, ZŠ Horymírova, ZŠ Nádražní, ZŠ Gen. Píky a Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka). Týmy byly rozděleny do dvou skupin. První dva týmy ze skupiny postupovaly do play-off turnaje, vítěz turnaje postoupil do krajského finále, které se uskuteční v Opavě, a to 31. března.

Úvod turnaje jsme zvládli a lehce vyhráli oba dva zápasy ve skupině - proti týmu ZŠ Velká Polom (30:10) a týmu ZŠ Porubská (35:15). V těchto dvou zápasech si zahráli všichni, až na Štěpána. Postoupili jsme tedy do play-off z prvního místa, kde jsme narazili na ZŠ Gen. Píky, která v druhé skupině skončila druhá. Zápas byl od začátku vyrovnaný a střelecky se nám taky moc nevedlo. Nakonec jsme dramatickou koncovku zvládli a vyhráli o 3 body (25:22). Ve finále nás čekal tým ZŠ Horymírovy, který jsme znali dobře, protože jsme se s ním střetli už dvakrát v městském kole. Opět jsme potvrdili roli favorita a od začátku jsme soupeři nedali šanci pomýšlet na vítězství. Dobře jsme bránili a dokázali využít šance v útoku. Kuba nám hodně pomohl na útočném doskoku, a taky díky tomu jsme vyhráli 25:13.

Děkujeme paní profesorce Szlaurové, že nás na turnaj vzala, a těšíme se na krajské finále v Opavě 31. března.

Složení týmu: Švancer Štěpán, Kotala Matěj, Vlček David (všichni 2B8), Smelík Aleš (3A8), Holaň Dominik, Janáč Tomáš, Palička Václav, Pitucha Jakub (všichni 4A8), Kornecký Lukáš, Vlosinský Lukáš, Nedveis Dominik (všichni 4B8).

Dominik Holaň, 4A8


Dne 23. 1. 2017 se naše dívčí družstvo ve složení Jankulárová Eliška (3B8) – kapitánka, Chvílová Tereza (2A8), Ostřížková Kateřina (2B8), Bartková Anna, Petra Běnková, Magdaléna Loskotová a Julie Paličková (3A8) zúčastnilo okresního finále v basketbalu dívek (starší žačky) na ZŠ a MŠ Volgogradské.

Cesta začala malou komplikací, kterou způsobila neznalost tamějšího prostředí, ale zároveň to byl poslední problém, co se nám ten den stal. Naše družstvo v systému hry „každý s každým“ vyhrálo všechny zápasy. Ze čtyř zúčastněných týmů jsme si vybojovaly 1. místo a postup do krajského kola.

Na závěr bychom chtěly poděkovat za doprovod paní profesorce Taťaně Szlaurové, která si na nás přes svůj nabitý rozvrh udělala čas.

Magdaléna Loskotová, 3A8

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).