nahled

Okresní kolo Turnaje 17. listopadu

Ve středu 25. 11. se výběr chlapců vyššího gymnázia zúčastnil okresního kola Turnaje 17. listopadu ve volejbale. Jelikož jsme se o turnaji dozvěděli pouhé 2 dny před jeho konáním, navíc jen pár dnů po kole obvodním, nestihli jsme udělat ani jeden trénink, což byla škoda, nicméně nám to nebránilo jít na turnaj s odhodláním předvést co nejlepší výkony i proti kvalitním soupeřům.

Na Vítkovické střední se sešlo 6 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. My jsme hned v prvním utkání narazili na našeho přemožitele z kola obvodního-družstvo Gymnázia Hladnov. Ten jako vždy předváděl velmi kvalitní hru, na našem mužstvu se navíc projevila nesehranost a množství našich chyb ulehčilo soupeři cestu za vítězstvím. I když jsme se snažili bojovat o každý míč, stačilo to pouze ke zmírnění naší porážky 0:2 na sety. Ve druhém zápase jsme se utkali s domácím týmem, na který jsme si věřili. Náš vstup do zápasu byl ale velmi špatný, dále jsme pokračovali ve hře plné chyb. Skóre se zastavilo až na stavu 3:9, což při hře do 15 znamenalo téměř neřešitelnou situaci. Náš tým ale našel síly, hra se zvedla a ve vyhroceném závěru 1. setu jsme dokázali zvítězit 15:14. Druhý set jsme začali lépe než náš soupeř a stále jsme si drželi drobný náskok, což trvalo až do stavu 8:6, kdy jeden z protihráčů vrátil naše podání přes síť na první dotek, a ještě k tomu nohou. Dá se říct, že tento kuriózní moment rozhodl celý zápas, protože soupeř se díky němu dostal zpět do hry, otočil skóre a po velmi vyhroceném závěru, kdy se družstva navzájem obviňovala z technických přestupků, dokázal 2. set dotáhnout na vítězství 15:13.

Nám s jedním uhraným setem nezbývalo nic než čekat, zda Hladnov nepovolí Vítkovické střední více než 16 bodů, což by pro nás znamenalo 2. místo ve skupině a útěchu v boji o bronz. To se bohužel nestalo, domácím se podařilo uhrát 17 bodů, což pro nás znamenalo konec v turnaji.

Myslím si, že jsme předvedenou hrou neudělali ostudu. Na to, že v týmu máme už pouze 2 závodní volejbalisty, jsme předváděli kvalitní hru a už teď se můžeme těšit na příští rok, protože náš tým by neměl nikdo opustit a my se zase budeme moct poprat o co nejlepší výsledky!

Náš tým hrál ve složení: kapitán Tomáš Vojkůvka (3A4), Tony Skřipčák, Michal Vašátko, Vojtěch Neuvirth (všichni 7A8), Marek Schwalbe, Jan Mandrla (oba 6B8), Marek Gaščík, Tomáš Nečesaný (oba 5A8)