Okresní kolo soutěže v kopané chlapců

Studenti našeho gymnázia se ve dnech 20. a 23.dubna 2018 zúčastnili okresního kola v kopané, které pořádala Střední škola společného stravování na ulici Krakovská v Ostravě–Hrabůvce.

V pátek 23.dubna jsme v odpoledních hodinách odehráli základní skupinu ostravských gymnázií. Po velmi dobrých výkonech jsme nejprve porazili Gymnázium Prigo 3:0 a potom Gymnázium Olgy Havlové 2:0. Tuto skupinu jsme vyhráli a postoupili do pondělního finálového turnaje, kterého se zúčastnilo 6 týmů – vítězů základních skupin.

V pondělí 23.dubna jsme se ráno sešli na hřišti u SŠ na Krakovské ulici, ale hned jsme věděli, že tyto zápasy budou podstatně těžší. O víkendu se zranil náš klíčový hráč Petr Vrzal, 3A4, takže jsme museli přeskupit složení jednotlivých řad a hráli jsme ze zabezpečené obrany systémem 5 – 4 – 1. V prvním zápase jsme narazili na dobře sehrané mužstvo SPŠ Zengrova, které nás porazilo 3:1. Ve druhém, rozhodujícím zápase pro postup do dalších bojů jsme se SŠ Jízdárenská vybojovali cennou remízu 1:1, ale nakonec jsme prohráli v penaltovém rozstřelu.

I přes tyto porážky je třeba vyzdvihnout vysokou kvalitu hráčů našeho týmu a poděkovat jim za plné nasazení při reprezentaci školy.

Hráči našeho týmu: Dan Fekets (kapitán), Tomáš Němčík, Ondřej Vjačka (brankář) a Petr Vrzal – všichni 3A4, Jan Florčík, Ondřej Lofitek a Jiří Margaretis ze 7B8, Lukáš Hulenka a Filip Mazůch ze 6A8, Matěj Sabol a Martin Štefek ze 6B8 a Tomáš Janáč, Václav Palička a Matyáš Urbanovský z 5A8.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).