nahled

Okresní kolo soutěže olympiády v jazyce českém

Ve dnech 15. a 16. března v DDM Ostrčilova se konal 36. ročník okresního kola olympiády v jazyce českém. Do tohoto kola postoupili za každou kategorii vždy 2 nejúspěšnější řešitelé ze školního kola, ve kterém obdrželi nejvyšší počet bodů.

Okresní kolo olympiády bylo organizováno ve dvou kategoriích.

1. kategorie byla určena žákům 8. - 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií.

A jak si vedli naši řešitelé? V této kategorii, kde soutěžilo celkem 76 žáků, úspěšně reprezentoval naši školu Stanislav Riger ze třídy 4A8. Ten obhájil krásné 4. místo a stává se tak náhradníkem do dalšího, krajského kola. Helena Šubertová, rovněž ze 4A8, se pak umístila na 41. místě. (v rámci této kategorie byla pořízena fotodokumentace)

2. kategorie byla určena žákům 1.- 4. ročníků středních škol, 5.- 8. ročníků osmiletých gymnázií a 3. – 6. ročníků šestiletých gymnázií. A jak si vedli naši řešitelé v této kategorii, kde soutěžilo celkem 49 žáků?

Vedli si skvěle, obsadili obě první postupová místa! 1. místo obsadil Martin Buček ze 6A8 a místo 2. Lenka Nedomová  z 8A8. Oba tak postupují do  krajského kola, které se koná 6. května 2010. Je to obrovský  úspěch a my jim budeme v krajském kole držet palce!

Všem studentům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).