nahled

Obhajoba házenkářské bronzové medaile

Na nový školní rok se opět sešla házenkářská elita našeho gymnázia, aby čelila silné konkurenci středních škol se spoustou házenkářů ze všech možných klubů v kraji. A nevedla si vůbec špatně.

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 se konal turnaj středních škol, kterého se zúčastnil i náš výběr. Ve čtyřčlenné skupině nejprve narazil na Gymnázium Pavla Tigrida, které bylo poskládáno především z házenkářek Poruby a dvou polaneckých házenkářů. I když během zápasu přišla i krizová chvíle, náš tým to zvládl a vyhrál o dva góly. V druhém zápase se utkal náš osmičlenný tým se stavební školou. Po velkém dramatu nakonec vyhrála naše reprezentace těsným rozdílem jedné branky. Mezitím v druhé čtyřčlenné skupině bezkonkurenčně všechny porážela "Zengrova" strojírenská škola plná ostravských házenkářů. V těsném závěsu za ní se však drželo Gymnázium Olgy Havlové, které také nechtělo předem nic vzdát. Největším překvapením turnaje se však stalo Matiční gymnázium, které s pouhými třemi házenkáři nejprve porazilo náš výběr v posledním zápase skupiny a poté si poradilo také v semifinále s Gymnáziem Olgy Havlové. S údivem nás všech tedy postoupilo do finále. Naše reprezentace se utkala, jelikož prohrála, s nejsilnější školou na turnaji. Nic ale nevzdala a bojovala do poslední minuty zápasu i přes nevyhnutelnou porážku.

Nakonec po prohře o pouhé dvě branky naši házenkáři skončili na krásném třetím místě, stejně jako minulý rok, a jasně ukázali, že jsou schopni konkurovat i mnohem silnějším týmům, než jsou oni sami.

Tým hrál ve složení: Adamec Petr, 8A8, Děček Martin, 8A8, Bodlák Matěj, 7B8, Merta Miloš, 3A4, Vrzal Petr, 3A4, Martináková Klára, 3A4, Dohnalová Štěpánka, 7A8, a Zmydlochová Markéta, 2A4.

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).