nahled

Noche española - Španělská noc

El viernes vinieron a nuestro instituto tres chicas de Córdoba, una ciudad en el sur de España. Cocinaron una especialidad española - tortilla de patatas. Después de comer la tortilla deliciosa y nuestros canapés originales cantamos y jugamos unos juegos. Luego bailamos las sevillanas y en el pelo tuvimos rosas hechas por nuestras propias manos. Algunos de nosotros también charlaron con las chicas. Nuestros profesores, la señora Kopečková, el señor Hlaváč y el señor Horrillo estuvieron con nosotros y cuidaron de nosotros. ¡Gracias por vuestro tiempo! ¡Fue una noche bonita!

Barbora Šindlerová, 4A4

Když jsem slyšel, že můžu strávit 6 hodin večer ve škole se španělštinou, okamžitě se mi rozzářily oči. Ne nadarmo. Zpětně to hodnotím jako nejlepší akci školy, na které jsem byl. Naučili jsme se tančit španělský tradiční tanec, vařit tortillu a naučili španělské písničky. Byla to super zábava a už se nemůžu dočkat další španělské noci...

Ondřej Tanistra, 4B8

La noche española fue excelente. Jugamos muchos juegos, cantamos canciones en karaoke y bailamos sevillanas que es un baile típico del sur de España. También cocinamos las tortillas, hicimos rosas de las servilletas y los profesores prepararon mojito.

Tereza Juřicová a Martina Smrečani, 5B8

V pátek 8. listopadu na naší škole proběhla Španělská noc. Zpočátku jsme hráli hry, také jsme četli kousek pohádky a měli předstírat nějakou emoci nebo jsme vymýšleli texty ke komiksům. Pak jsme se přesunuli do klubovny, kde jsme dali prostor svému kuchařskému umění a tvořivosti – vytvářeli jsme jednohubky a vyzkoušeli jsme si pravou španělskou „tortilla de patatas“. Po tomto úžasném zážitku s jídlem jsme hráli další hru, ve které jsme se snažili uhodnout, jak zní španělská přísloví v češtině (většinou metodou pokus - omyl). Rocío nás naučila skládat růži z ubrousků a pak už jsme se dali do tance - snažili jsme se naučit sevillanas! Na závěr večera jsme si dali mojito a zazpívali pár španělských písniček. Bylo to skvělé a každý španělštinář, který se této akce nezúčastnil, by měl litovat!

Hana Haľamová, 4B8

Hlavně se mi líbilo, že s námi celý večer byly rozené Španělky a ukázaly nám své národní zvyky, tanec, jídlo...

Karolína Blachová, 1A4

Tato akce se vážně velmi povedla a to, že jsme tam byli jediní kluci, ještě všechno vylepšilo. Jídlo nemělo chybu, ale vážně mě naštvalo, když mi nešel podle instrukcí ve španělštině složit motýlek z papíru...

Ondřej Studník, 4B8

Celý večer byl naprosto perfektní. Velice jsem si ho užila, i když se španělsky učím teprve druhým rokem. Nemůžu určit, co se mi nejvíce líbilo, protože všechno mělo něco do sebe: od úvodních her přes vaření a tanec až po zpívání španělských písniček. Velice se mi líbilo i přiřazování pranostik a vyrábění růží.

Daniela Vybíralová, 4B8

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).