ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Nezalekli jsme se výzvy Think Big a vyhráli jsme

13. - 15. 09. 2013
 za projektový tým Petr Fridrišek, 8B8,
18. 09. 2013

Poslední dny školního roku jsou vždy hektické – zkoušení, písemky, protokoly, školní výlety... Pro tři studenty tehdy ještě 7B8 byl však konec roku ještě hektičtější. Po pozitivních zkušenostech se studentskou firmou se totiž rozhodli zkusit si posunout hranice svých organizačních, managerských a tvůrčích schopností ještě dál a rozhodli se ulovit na pomyslnou udici opravdu velkou rybu. Rybu, jejíž rozměry nejsou ani o centimetr menší, než je velikost projektu Think Big společnosti O2 Telefónica. Pro nezasvěcené je teď na místě doplnit, že se jedná o projekt podporující studenty v akcích, jež mají vést k obohacení života mládeže, zkvalitnění jejich prostoru pro život.

Trojice studentů proto nelenila, napjala všechny své síly, nenechala se odradit představami a velkolepými plány členů společnosti Kola pro Afriku ani spoustou telefonátů, jimiž je bombardovala p.prof. Böhmová, a přihlásila se do 5. výzvy nadačního programu Think Big. V rekordním čase připravili projektovou žádost se všemi náležitostmi a doslova za pět minut dvanáct ji zaslali do Nadace Telefónica O2 k posouzení. A pak, po všech těch stresech ohledně dodržení termínu, technických problémů při odesílání žádosti, dolaďování detailů, nezbylo než čekat. Spousta práce a obětovaného času pro nejistý výsledek. Odměna se však dostavila.

V průběhu prázdnin se jim dostalo kladné odezvy a projekt s příznačným názvem Sportem a kulturou pro Afriku mohl začít. Po nezbytných přípravách nadešla v září ta správná chvíle pro spuštění projektu. Během uplynulého víkendu 13.-15. 9. 2013 se studenti Hung Doan Manh (Zelo) a Petr Fridrišek (tou dobou již 8B8) zúčastnili spolu s dalšími 150 dobrovolníky vzdělávacího semináře Think Big v Doksech, nedaleko Máchova jezera.

Víkend nabitý semináři, vzdělávacími hrami uvnitř i venku byl pro všechny účastníky velkou motivací pro pokračování v dobrovolnických projektech napříč republikou. Mezi nejzajímavější body programu bezpochyby patřily veletrh všech podpořených projektů a inspirační setkání s úspěšným badmintonistou Petrem Koukalem a vrcholným manažerem O2 Petrem Slováčkem. V průběhu víkendu rovněž přišla na řadu výměna zkušeností a kontaktů s ostatními účastníky. Veškeré aktivity byly skvěle připraveny a rozhodně nezbyl žádný čas pro nudu.

Vzhledem k faktu, že na naší škole dosud projekt pod hlavičkou Think Big nebyl realizován, je pro nás obrovskou výzvou vyzkoušet něco nového. A přestože O2 za své investované peníze (naše dotace na projekt Sportem a kulturou pro Afriku byla schválena v plné výši, a to 68 500,- Kč) vyžaduje precizní práci a viditelné výsledky, což znamená spoustu dřiny a plné nasazení organizačního týmu, podařilo se nám v průběhu posledních týdnů rozšířit náš organizační tým na šest členů.

Společně pro vás chystáme ve spolupráci s p. prof. Böhmovou a organizací Kola pro Afriku sportovní i kulturní akce, mimo jiné například Běh pro Afriku, který se uskuteční již v sobotu 19. října. Pokud vyhledáváte nové zážitky, které ve školních lavicích nezažijete, rozhodně si vyznačte ve svém diáři místo! Běh pro Afriku je totiž jen slibným začátkem.


Nadace Telefonica