Nezalekli jsme se výzvy Think Big a vyhráli jsme

Poslední dny školního roku jsou vždy hektické – zkoušení, písemky, protokoly, školní výlety... Pro tři studenty tehdy ještě 7B8 byl však konec roku ještě hektičtější. Po pozitivních zkušenostech se studentskou firmou se totiž rozhodli zkusit si posunout hranice svých organizačních, managerských a tvůrčích schopností ještě dál a rozhodli se ulovit na pomyslnou udici opravdu velkou rybu. Rybu, jejíž rozměry nejsou ani o centimetr menší, než je velikost projektu Think Big společnosti O2 Telefónica. Pro nezasvěcené je teď na místě doplnit, že se jedná o projekt podporující studenty v akcích, jež mají vést k obohacení života mládeže, zkvalitnění jejich prostoru pro život.

Trojice studentů proto nelenila, napjala všechny své síly, nenechala se odradit představami a velkolepými plány členů společnosti Kola pro Afriku ani spoustou telefonátů, jimiž je bombardovala p.prof. Böhmová, a přihlásila se do 5. výzvy nadačního programu Think Big. V rekordním čase připravili projektovou žádost se všemi náležitostmi a doslova za pět minut dvanáct ji zaslali do Nadace Telefónica O2 k posouzení. A pak, po všech těch stresech ohledně dodržení termínu, technických problémů při odesílání žádosti, dolaďování detailů, nezbylo než čekat. Spousta práce a obětovaného času pro nejistý výsledek. Odměna se však dostavila.

V průběhu prázdnin se jim dostalo kladné odezvy a projekt s příznačným názvem Sportem a kulturou pro Afriku mohl začít. Po nezbytných přípravách nadešla v září ta správná chvíle pro spuštění projektu. Během uplynulého víkendu 13.-15. 9. 2013 se studenti Hung Doan Manh (Zelo) a Petr Fridrišek (tou dobou již 8B8) zúčastnili spolu s dalšími 150 dobrovolníky vzdělávacího semináře Think Big v Doksech, nedaleko Máchova jezera.

Víkend nabitý semináři, vzdělávacími hrami uvnitř i venku byl pro všechny účastníky velkou motivací pro pokračování v dobrovolnických projektech napříč republikou. Mezi nejzajímavější body programu bezpochyby patřily veletrh všech podpořených projektů a inspirační setkání s úspěšným badmintonistou Petrem Koukalem a vrcholným manažerem O2 Petrem Slováčkem. V průběhu víkendu rovněž přišla na řadu výměna zkušeností a kontaktů s ostatními účastníky. Veškeré aktivity byly skvěle připraveny a rozhodně nezbyl žádný čas pro nudu.

Vzhledem k faktu, že na naší škole dosud projekt pod hlavičkou Think Big nebyl realizován, je pro nás obrovskou výzvou vyzkoušet něco nového. A přestože O2 za své investované peníze (naše dotace na projekt Sportem a kulturou pro Afriku byla schválena v plné výši, a to 68 500,- Kč) vyžaduje precizní práci a viditelné výsledky, což znamená spoustu dřiny a plné nasazení organizačního týmu, podařilo se nám v průběhu posledních týdnů rozšířit náš organizační tým na šest členů.

Společně pro vás chystáme ve spolupráci s p. prof. Böhmovou a organizací Kola pro Afriku sportovní i kulturní akce, mimo jiné například Běh pro Afriku, který se uskuteční již v sobotu 19. října. Pokud vyhledáváte nové zážitky, které ve školních lavicích nezažijete, rozhodně si vyznačte ve svém diáři místo! Běh pro Afriku je totiž jen slibným začátkem.


Nadace Telefonica


Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).