New generation aneb Emilovy děti přicházejí

Dokonáno jest. V krutých porodních bolestech přišla na svět 4 rozkošná miminka: Alfík, eLiška, Brambrož a benjamínek Sparky.

V prvních měsících převážně spinkala a nasávala voltíky. Jen občas na nás zamrkala svými obrovskými červeno-zeleno-žlutými LED kukadly. Rozpustilý Alfík mrkal v rytmu valčíku.

A pak už jsme se začali hýbat a batolit. Přední kolečka, zadní kolečka, paci, paci pacičky táta koupil driveríčky. Houpy houp a paseme koníčky. Náhle jsou tu první krůčky. Zatím nejisté, naslepo. Dva dopředu a bum. Doleva, doprava i dozadu a báááác na prdélku. Bééé, béééé.

Chvíli se trucuje. Ani se nehnem z postýlky.

Ale pak nám to nedá a zas vyrážíme prozkoumávat náš dětský pokojíček - učebnu 312. Už se v něm začínáme orientovat. Osaháváme si ho baculatými ultrazvukovými prstíky. Rozeznáváme překážky a učíme se jim vyhýbat. Už jsme se podívali i přes práh na chodbu a prý, když budeme šikovní, půjdeme pá, pá do velkého světa. Do sborovny, jůůů! A nejlepší z nás i do ředitelny, áááách!

Brambrož už žvatlá: ma ma 01 01 a ta ta 10 10.

A skotačíme, pobíháme, parádíme se. Chystáme se na náš velký den. Na párty k našim 1. narozeninám. 11. 1. 2012. Přijďte se podívat! Bude otevřeno. A budou soutěže a hrátky.

Moc se na Vás těšíme.Brambrož

Výkvět robotického kroužku. Nejlepší z nejlepších. Hi-tech robot, který překoná jakoukoliv překážku, jakékoliv bludiště, splní jakýkoliv úkol. Fajn, tak přesně tohle náš Brambrož není... Ale jelikož jsme optimisti, doufáme že jednou bude alespoň... no alespoň robot, co dokáže překážku objet. Ale jsme na dobré cestě, již teď je schopen překážku skoro spolehlivě zaregistrovat, pěkně si před ní zpomalit... aby do ní následně mohl vrazit a nic se mu nestalo! Takhle moc je chytrý :-)


   
   Brambrož, Václav Chochola, Jonáš Neuvirt

Sparky

Jsme rodinný tým složený ze sourozenců Kubáčkových a externího poradce Vaška. Náš robot se jmenuje Sparky a přesto, že na něm pracujeme jen chvíli, občas nás i poslouchá. Není pro nás důležité zvítězit, ale zúčastnit se, takže Sparkymu budeme vděční, když do časového limitu trefí cíl. Třeba nás ale překvapí a předvede úžasný výkon.


   
   Sparky, Veronika Kubáčková, Miloš Kubáček, Václav Vaněk

Alf

Na robotovi Alfovi se pracuje už téměř 1 rok. Alf se vyvinul v docela paličatého robota, který ne vždy spolupracuje. Jednou z důvodu přerušeného drátku, jindy kvůli špatnému programu... a holt i roboti někdy nemají svůj den. Přesto je velmi učenlivý. Již zvládá samostatný pohyb a učí se pracovat sonarem, aby nevrážel do překážek. Na Den otevřených dveří poměříme síly i s dalšími roboty a doufáme, že dojedeme alespoň do cíle. :)


   
   Alf, Helena Šubertová

eLiška

Jeden špičkový programátor, jeden napůl špičkový technik a napůl špičkový designér a jeden špičkový robot. To je náš tým. Konkurence nemá šanci, už jen jménem jsme o krok napřed. Soutěž je naše, ale že jsme gentlemani, tak možná necháme vyhrát někoho jiného.


   
   eLiška, Ondřej Beránek, Radek Pohořelský

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).