nahled

Nejoriginálnější sněhuláci pro Afriku

22. 2. – datum znamenající konec prázdnin, ale také konec hlasování o nejoriginálnější sněhuláky naší školy. A přestože toto datum v sobě nese samé dvojky, my jsme volili absolutní jedničky sněhulákovského mistrovství. Vyhlášeny byly dvě kategorie – facebookové hlasování a kategorie umělecká, v níž rozhodovala o vítězích odborná porota.

Do facebookového hlasování se mohl zapojit každý přidáním označení „to se mi líbí“ kterémukoli sněhulákovi. S těsným rozdílem dvou hlasů tuto kategorii po třítýdenním hlasovacím klání vyhrál Zajíc s deštníkem. Vítěznými autory jsou Hanka Kotulová, Vendula Prokopová, Ondřej Cmoriak, Tina Blažková, Andy Kiculisová, Karinka Šigutová, Věrushka Ocisková a Verča Janíková.

V jeho těsném závěsu skončilo na druhém místě mnou neidentifikovatelné zvířátko se zelenou chocholkou, vypoulenýma očima a slušivým modrým kloboučkem, s pomocí autorů následně dešifrováno jako mrož. Jeho autorkami jsou Klára Slaninová, Eva Švančarová, Marie Lukendová a Míša Niké Vopalecká.

Stejně napínavý byl také souboj o třetí místo, v němž rozhodl jeden jediný hlas, a to ve prospěch dlouhé zelenooké nejspíš stonožky beznožky. Tvůrci této hmyzovité krásy jsou Filip Dědič, Marťa Lichnovská, Kateřina Marková, KaTy Karasová, Kateřina Otrusinová, Tomáš Vojkůvka a Samuel Halamiček.

V umělecké kategorii rozhodovala speciálně utvořená porota, složená ze samých odborníků s vytříbeným estetickým cítěním, bohatou praxí v oblasti sněhoznalectví , se zvýšenou odolností vůči mrazu a s hravým duchem. V této kategorii nebylo rozlišeno první až třetí místo. Porota určila tři vítězné výtvory. Těmi se stali kůň, po vzoru Járy Cimrmana ležící, spící, žirafa, správně proafrická, a Halina Pawlovská, modelovaná přesně dle fotografie. Oceněnými tvůrci tak jsou: za model koně Kristýna Bartusková, Anna Šarapatková, za žirafu Bajtková Bára, Brodová Michaela, Michnáčová Adéla, Mulková Bára, Marčanová Lucie. Za Halinu Pawlovskou ocenění získali Michal Dušenka, Vojta Kokeš, Kryštof Matuštík, Martin Turoň, Adam Gacek, Vašek Dedek.

Všechny vítězné výtvory od nás získávají věcné ceny, do celorepublikového hlasování o nejoriginálnějšího sněhuláka se svými získanými hlasy nominoval zajíc s deštníkem. Jako krásný bonus nad vším tímto kláním se však stále vznáší hlavně smysl celé akce, a tou je pomoc africkým dětem ke vzdělání. A my moc děkujeme všem tvůrcům sněhuláků, ať už těch vítězných, či nevítězných, že se do akce zapojili a byli ochotni pomoci. Vítězem je tak pro nás každý sněhulák.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).