nahled

Návštěvy izrelského velvyslance p. Jaakova Levyho

Poprvé v 60leté historii naší školy měli studenti možnost besedovat s významným hostem, představitelem státu Izrael v naší republice, panem velvyslancem Jaakovem Levym. Naše gymnázium mělo tu čest a bylo jednou za dvou škol v Ostravě, kterou pan Levy 14. 3. 2013 při svém pobytu v Ostravě navštívil. Byli jsme vybráni, protože se naši studenti aktivně účastní mnoha charitativních sbírek a v minulosti pracovali na projektech o holocaustu.

Dagmar Štensová


Celá beseda byla vedena v angličtině. Přes počáteční ostych ze strany studentů se debata rozjela. Dozvěděli jsme se, že pan velvyslanec působil na několika místech v USA, Švýcarsku a v Itálii. V České republice se mu moc líbí a prodloužil si svoji misi o jeden rok. Naši zemi zná lépe než mnohý Čech, hodně cestuje a navštěvuje četné kulturní akce.

Mohli jsme se zeptat na cokoliv, Pan Jaakov Levy hovořil i o nepříjemných záležitostech, jako jsou izraelsko-arabské vztahy. Pan velvyslanec je vitální, vtipný a velmi bezprostřední, dokáže publikum upoutat. Jeden z dotazů směřoval i na práci diplomata, o které velmi poutavě hovořil.

Jeho návštěva měla dva cíle. Jedním byl život v současném Izraeli a druhým prezentace soutěže Cemach, která je určena mladým od 15 do 21 let (studentům středních a vyšších odborných škol). Veškeré informace najdete na www.cemach.cz, přihlášky u Mgr. D. Štensové ). Cílem soutěže je přiblížit život v moderním Izraeli. Studenti mají možnost zapojit se do části literární, popř. výtvarné nebo informačních technologií.

Byl to velmi příjemně a užitečně strávený čas, protože se nepoštěstí setkat se s tak významnou osobností každý den.

Barbora Michalíková a Marek Červenka 8A8nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).