nahled

Návštěva europarlamentu ve Štrasburku

V loňském školním roce se studenti letošní septimy A zúčastnili soutěže vyhlášené paní poslankyní Ditou Charanzovou: natočili video o Evropské unii a vyhráli návštěvu v europarlamentu. Vůbec jsme netušili, do čeho se pouštíme, jelikož jak jsme se postupně dozvídali, jsme si museli všechno zorganizovat i zaplatit sami a doufat, že vše klapne a dotace nám bude vyplacena. Nevím, jak se nám to povedlo, ale nakonec se zájezd opravdu vydařil.

Zájezd byl pro mě velkým zážitkem. Štrasburk je nádherné město. Na posezení u řeky s pohledem na La Petite France nebo na noční procházku kolem katedrály Notre-Dame určitě nezapomenu. Tím hlavním však byla návštěva Evropského parlamentu, která mě velmi potěšila. Během přednášky a diskuze s paní poslankyní Charanzovou a panem Řebřinou jsme se dozvěděli spoustu informací o EP i samotné Evropské unii. Poté jsme se také byli podívat na zasedání EP. Těchto pár dní tedy hodnotím velmi kladně, i když pár mínusů by se našlo (nezájem Francouzů mluvit anglicky, žebráci u Notre-Dame nebo agresivní jízda řidiče autobusu). Velké poděkování patří hlavně p. prof. Mittnerové a p. prof. Macejkové za organizaci zájezdu.

Ondřej Cmoriak

Návštěva Štrasburku byla úžasná. Okamžitě jsem si zamilovala ulice centra stejně jako nádhernou katedrálu Notre Dame. Evropský parlament, jenž byl hlavním cílem našeho výletu, také nezklamal.

Michaela Václaviková

Jak shrnout Štrasburk: Do you speak English? No.

Jakub Muťka

Ačkoliv návštěva Evropského parlamentu je zážitkem, na který se nezapomíná, nejvíce jsem si užila Štrasburk samotný. Je to malebné město bublající životem, kde za každým rohem najdete něco nového a zajímavého. Stojí za to ho kousek po kousku objevovat a já jsem ráda, že jsem měla tu možnost.

Věra Ocisková

Myslím si, že i přes všechny ty problémy a nervy, které paní profesorky se zařizováním tohoto zájezdu měly, stál za to. Počasí nám až na poslední den přálo, a tak jsme mohli poznat všechny krásy Štrasburku se vším všudy.

Veronika Janíková

Během návštěvy Evropského parlamentu jsme vyslechli přednášku o vzniku EU a jejím legislativním procesu. Také jsme se setkali s europoslankyní Ditou Charanzovou. Diskuze byla velmi otevřená a příjemná.

Adam Chovanec

Zájezd do Štrasburku se mi moc líbil, je to krásné město a bylo super zážitkem být přímo na jednání v Evropském parlamentu.

Natálie Sýkorová

Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že na zájezd do Štrasburku jen tak nezapomeneme. Naše merci beaucoup patří paním profesorkám, které se nezalekly komplikované organizace zájezdu čítající několik probdělých nocí nad hromadou papírů z Evropského parlamentu – bez jejich obětavosti bychom ten týden v překrásném městě nikdy neprožili! They are the leaders!

Jan Valtr

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).