nahled

Návštěva Biomedicínského centra 4Medical Innovations Ostrava

V úterý 11. 10. navštívily oba biologické semináře Biomedicínské centrum v Ostravě-Porubě v areálu Fakultní nemocnice. Po vřelém přivítání pana ředitele a zhlédnutí stručného videa o vývoji výzkumného centra nám několik vědců odprezentovalo své výzkumy a něco nového nás naučili.

Dozvěděli jsme se například o moderních metodách léčby s využitím pupečníkové krve nebo placenty. Také o tom, jak se vytváří kostní nebo svalové implantáty z lidských tkání. Během přednášek jsme si také potvrdili, že je opravdu důležité umět dobře anglicky a také znát latinskou terminologii.

Součástí návštěvy byla také rozsáhlá prohlídka budovy, některých laboratoří, operačních sálů a dalších prostor. Zde jsme byli rozděleni na 2 skupiny. Každá prohlídka byla zakončena soutěží o nejzdatnějšího budoucího laboranta. Úkolem dvou soutěžících bylo obléct se co nejrychleji do laboratorního obleku se vším všudy. Ačkoli David Vlček měl po dlouhou dobu soutěže navrch, zasekl se u problémových rukavic, a nakonec tak i přes trable s dlouhými vlasy zvítězila Katka Děčková z oktávy A. V rámci septimy a třetích ročníků soutěžili Alexandra Traplová a Damián Štach, vyhrál Damián.

Nebudu jistě sama, když napíšu, že se mi návštěva moc líbila a pomohla mi v určení směru mé další životní cesty.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).