nahled

Návštěva Australana

Aktuálně:

Michael Huguenin: "A Czech grammar school principal wants more schools to include special history programs that deal with the Communist era of central Europe. He believes that the next generation is being let down by the education system."


Dne 31. 3. 2011 navštívil naše gymnázium mladý australský novinář Michael Huguenin, který je právě na stáži na Danish School of Journalism v Århusu v Dánsku. Michael zpracovává jako žurnalista téma mezinárodních evropských projektů, a proto kontaktoval Euroregion Silesia v Opavě, jehož prostřednictvím naše škola uskutečnila projekty Cesta dějinami a Cesta dějinami- období komunismu.

Michael projevil právě o tyto česko-polské projekty zájem a rozhodl se zavítat k nám. Doprovázeli jej Ing. Jana Galuszková-Novotná a R. Tománek z Euroregionu Silesia. Po krátkém setkání s ředitelem školy Mgr. J. Svrčinou jsme mu nejprve ukázali výsledky práce studentů v rámci obou projektů - nástěnky, fotovýstavu, plakáty atd. Následně jsme ho představili skupině studentů ze septim, sext a 3A4, kteří se na projektech aktivně podíleli. Studenti si pro něj připravili krátké multimediální prezentace, a především jsme společně diskutovali o smyslu těchto projektů, jejich náplni, přínosu, radostech i obtížích, případném pokračování.

Mezi Michaelem a našimi studenty se po překonání počáteční nesmělosti rozproudila živá a srdečná diskuze, naši studenti to zvládli i anglicky opravdu skvěle.

Vojtěch Vlček


Náš projekt "Cesta dějinami" se stal natolik úspěšným, že aspirující novinář až z Austrálie projevil zájem o něm napsat v rámci projektu jeho univerzity. Po zhlédnutí prezentací přišla diskuze. Ptal se nás na náš názor, co nám tento projekt dal, proč jsme se jej účastnili. Byla to příjemná tečka za skvělým projektem.

Lucie Fišerová, 7B8
nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).