nahled

Nátáčení soutěžního pořadu Bludiště, Česká televize

Dne 9. 10. 2009 se třída 3B8 spolu s 11 studenty 2B8 zúčastnila soutěžního pořadu Bludiště v České televizi, kam se třída 3B8 přihlásila na návrh Matěje Spilka. Studenti si zvolili čtyřčlenné soutěžní družstvo ve složení Ondřej Beránek, Vojtěch Kuldan, Markéta Juřicová a  Kateřina Štiková. Na natáčení bylo potřeba přivézt nafilmovaný materiál, který poslouží jako přestavení školy, města a týmu. Proto jsme se dlouho předtím vydali do centra Ostravy, abychom zvěčnili výhled z  Nové radnice. Filmovali jsme i školu před i po rekonstrukci.

Obě  třídy si vyrobily barevné transparenty a vymyslely i „bojový pokřik“. Na natáčení se všichni těšili a neodradilo je ani to, že probíhalo v pátek odpoledne až do večerních hodin.

Přestože jak znalosti, tak fyzické schopnosti soutěžících byly výborné  a povzbuzování spolužáků přímo ukázkové, náš tým prohrál v souboji s družstvem z kvarty gymnázia v Žatci. Prohrál ovšem se ctí. Soupeři byli jednak o rok starší, jednak nebyli žádnými nováčky. V soutěži už dvakrát zvítězili a náš tým byl třetím v pořadí. Měli tedy značnou výhodu ve znalosti prostředí, taktiky i pravidel hry. Umět prohrát je ale také uměním a naše družstvo i jejich spolužáci to dokázali. Dostatečnou satisfakcí je i to, že žatečtí naše soutěžící označili za svého nejtěžšího soupeře.

Z natáčení jsme odjížděli pobaveni a spokojeni a také rozhodnuti přihlásit se do podobného pořadu někdy v budoucnu znovu.

Soutěžní  pořad by se měl vysílat 18. 12. 2009. Jsme moc rádi, že s námi ve svém volnu jela i prof. Daniela Radková, která naše nezapomenutelné zážitky zvěčnila na velmi akčních fotografiích. Dík patří i prof. Robertu Hegedüsovi , který se přidal k „učitelskému týmu“. Největší obdiv si ale určitě zaslouží naše soutěžící čtveřice.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).