nahled

Naši úspěšní biologové a zahrádkáři

Nejen v řadách našich starších studentů je mnoho nadaných biologů, ale i na nižším gymnáziu najdeme spoustu žáků, kteří si biologii oblíbili a své znalosti umí zúročit v různých soutěžích.

Svými výbornými biologickými znalostmi už asi nepřekvapí žádného učitele biologie naší školy Mikuláš Řimánek, který i letos úspěšně reprezentoval školu v biologické olympiádě a v krajském kole obsadil krásné druhé místo.

V okresním kole biologické olympiády se velmi dobře připravili na téma Detektivem v přírodě a naši školu nejlépe reprezentovali Tomáš Pravda (2A8) v kategorii D a Jakub Dubravec (3A8) v kategorii C, kdy oba kluci postupují do krajského kola. I ostatním zúčastněným děkujeme za přípravu.

Ve čtvrtek 4. května se zájemci nižšího gymnázia účastnili soutěže Mladý zahrádkář. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích a účastnilo se jí kolem 40 žáků. Všichni prošli testem teoretických znalostí i praktickým určováním rostlin. Ve volných chvílích jsme si mohli projít skleníky zahradnické školy a kochat se krásou rostlin. V mladší kategorii naši žáci vyhráli, co se dalo, holky byly 3 a obsadily všechna tři místa: 1. Adéla Kuchařová (1A8), 2. Annemarie Davidová (1B8), 3. Amálie Sojčáková (1B8). Adélka pojede v červnu reprezentovat školu na finále do Prahy.

I v druhé, starší kategorii soutěžili za školu 3 žáci a umístili se rovněž velmi dobře: 2. místo Martin Beránek (4B8), 3. místo Nicola Walczyková (2A8) a na čtvrté příčce skončil a spoustu soupeřů za sebou nechal Vojtěch Polák (4A8).

Všem žákům děkujeme za čas, který věnovali přípravě, postupujícím do dalších kol přejeme hodně štěstí na otázky i druhy k určování, protože poznávačka k biologii neodmyslitelně patří.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).