nahled

Naši studenti vystavují v Cooltouru

Cooltour je multižánrové centrum současného umění na Výstavišti Černá louka a od pondělí 21. 1. 2013 se zde uskuteční výstava svérázně designově upravených kol určených na podporu projektu Kola pro Afriku. Kola v opravdu originálním provedení mají na svědomí studenti různých uměleckých škol z České republiky a k vidění zde budou do 31. 1. 2013, kdy proběhne jejich dražba. Výtěžek akce podpoří převoz kol českých dárců dětem do Afriky, do jejichž sběru se zapojila i naše škola.

A celou tuto akci budou provázet i obrázky našich studentů, zejména z prim a sekund. Naše škola s Koly pro Afriku spolupracuje již od září, zřídili jsme sběrné místo a podnikli několik charitativních akcí. A součástí naší spolupráce byla i výroba již zmíněných obrázků, které budou zpříjemňovat a tematicky dokreslovat prostředí Cooltouru po celou dobu výstavy.

Přestože naši studenti nejsou žádní studovaní malíři ani profesionální umělci, oplývají neskutečnou fantazií a tvůrčím entuziasmem a vytvořili díla, co obrázek to originál, která si jistě zaslouží zhlédnutí a obdiv. Vždyť v celé historii výtvarného umění se nesetkáte se žralokem, žirafou či slonem na kole, o ananasu ani nemluvě. A že citrón nemusí být jen synonymem kyselého obličeje, ale i námětem uměleckého díla, o tom se můžete přesvědčit, pokud vaše kroky zavítají mezi 21. 1. – 31. 1. právě do Cooltouru na Černé louce, pavilon C1. V pondělí v 17:00 bude vše odstartováno slavnostní vernisáží a ve čtvrtek 31.1. v 18:00 akce vyvrcholí bohatým programem s mnoha přednáškami z cyklistických i jiných cest, zajímavými osobnostmi a dražbou nejoriginálnějších kol. A po celou tuto dobu se tamější stěny budou pyšnit a chlubit výtvory našich studentů.

Chcete-li vidět neviděné, poznat nepoznané a přesvědčit se, jaký umělecký potenciál se skrývá u našich nejmladších studentů, navštivte tuto akci.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).