nahled

Naši studenti v pražské Lucerně na předávání cen Gratias Tibi

2. června se v Lucerně poprvé slavnostně rozdávaly ceny Gratias Tibi a naši studenti (dnes už absolventi) byli u toho. V průběhu jara byl nominován kolektiv studentů, který se v posledních letech studia na naší škole zapojil do dobročinných akcí a úzce spolupracoval se společností Kola pro Afriku. Společnými silami a s pomocí prof. Böhmové uspořádali akce jako Sněhuláci pro Afriku 2013, Sněhuláci pro Afriku 2014, Odpoledne v rytmu Afriky, Běhy pro Afriku a mnoho dalších akcí v africkém duchu. Následně odborná porota vybrala v každé kategorii deset projektů, které dále postupovaly do užšího výběru a se kterými se veřejnost mohla blíže seznámit na již zmiňovaném galavečeru v Lucerně. Nás projekt vybrán nebyl, ale i přesto jsme získali možnost se galavečera zúčastnit a seznámit se s našimi vrstevníky, kteří se aktivně podílejí na dobrovolnické činnosti v jiných koutech republiky.

V kategorii žáků základní školy získali cenu členové žákovského parlamentu Základní školy TGM v Blatné za systém doučování mezi spolužáky s názvem Pomocná ruka. V kategorii žáků střední školy získali cenu mladí lidé z Ústí nad Labem, Předlic, kteří upozorňovali na „neviditelné" lavičky a přechody, kterými město vybavilo Předlice. Cenu v kategorii do 30 let dostali mladí lidé, kteří začali s obnovou chátrajícího kostela. Vlastními silami opravují a uklízejí, shánějí dotace na opravu a založili i sbírku. Kostel se stává středobodem života obce, protože se v něm začaly pořádat různé oslavy a setkání, na kterých se podílejí místní obyvatelé. Právě poslední popisovaný projekt nás opravdu zaujal a byl pro nás velkou inspirací do budoucna. Zároveň byl tento projekt zářným příkladem šance získat pro nápad sousedy, přátele a další obyvatele obce a společnými silami změnit okolí.

Věříme, že v dalším ročníku ceny Gratias Tibi uvidíme opět projekty z naší školy a námi vytvořená tradice a zapálení pro věc jen tak nevymizí. Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, si svými aktivitami buduje dobré jméno a motto školy „Nejen vzdělávat, ale i vychovávat,“ se skrz tvůrčí charitativní činy našich studentů naplňuje.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).