nahled

Naši studenti se probojovali do celostátního finále v orientačním běhu

Dne 16.4. se konal XXIX. ročník závodu v orientačním běhu TRIČKO MISTRYŇ SVĚTA 2019 a naši studenti vyššího gymnázia jej absolvovali, ačkoliv měli ten den ředitelské volno. Zajistili tak postup do krajského finále nejen sobě, ale také nižším kategoriím. A tak jsme mohli v počtu 23 závodníků ve středu 15. 5. zaběhnout Krajské finále Přeboru škol 2019.

Za velké zimy a deště závodili v industriálním prostředí Dolních Vítkovic. Mokří a prochladlí se utkali s běžci z Ostravy, Opavy, Třince, Havířova a Bruntálu. A podařil se velký úspěch, kdy si naši studenti vyššího gymnázia doběhli pro postup do celostátního finále v orientačním běhu v Brně. V kategorii středních škol HS se na 3. místě umístil Jakub Neděla a na 5. místě Martin Adámek, na 6. místě Tomáš Vavřík. V kategorii H9 obsadil krásné 3. místo Matěj Kotala (z 41 účastníků v kategorii), Jana Matoušková obsadila 3. místo v D9 (z 44 účastnic v její kategorii) a Hanka Vojkůvková 5. místo v kategorii D7 (z 44 účastnic). Celkem se závodu zúčastnilo 234 závodníků.

Moc všem blahopřejeme a přejeme hodně štěstí 5. 6. v Brně.

Držte se, Jani Štrosová, Aničko Bártková, Verči Matějková, Marky Koloničná, Kubo Nedělo, Dominiku Holani, Tome Vavříku, Marťo Adámku, Peťo Stádníku a Verči Janáčková!