nahled

Naši florbalisté obsadili 2. místo v obvodu Ostrava-Jih

Dne 2. 12. se konal meziškolský turnaj 8. a 9. tříd (tercií a kvart). Turnaj se již klasicky konal na ZŠ Dvorského a zúčastnilo se ho 7 družstev. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A byly 4 družstva a ve skupině B 3 družstva, včetně týmu našeho gymnázia.

První zápas jsme hráli proti ZŠ Provaznické. Nevěděli jsme co, od nich máme čekat, proto jsme nastoupili s mírnou nejistotou. Začali jsme rychlým gólem po 10 sekundách a potom jsme už jenom kontrolovali zápas a nakonec vyhráli 6:0. Do druhého a také posledního zápasu skupiny jsme nastoupili proti ZŠ A. Kučery. Nastupovali jsme již s jistým sebevědomím a po vzoru prvního zápasu jsme kontrolovali hru již od začátku. První branku jsme vstřelili po pouhých 3 sekundách. Nezaskočili nás ani 2 obdržené góly a došli jsme si až pro vítězství 8:2.

Základní skupinu jsme ovládli bez jediné prohry, a tím pádem jsme postoupili do semifinále z prvního místa. Tam nás čekala ZŠ Paskovská. Na rozdíl od zápasů ve skupině se nám nepodařilo vstřelil rychlý gól, ale po necelých čtyřech minutách hry jsme se střelecky prosadili a nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce a vyhráli 6:0.

Do finále jsme se dostali docela v pohodě, ale čekal na nás tým, kterého jsme se z celého turnaje nejvíce obávali. Vypjatý zápas skončil nakonec naší jedinou prohrou na celém turnaji 1:2. A co na průběh turnaje a finálový zápas říká kapitán družstva Vojtěch Travinský: „Abych vám pravdu řekl, nemohl jsem dospat, jelikož jsem se těšil na tento výborný turnaj. Věřil jsem, že si jdeme pro vítězství, měli jsme výborný tým, týmového ducha a učitelský doprovod, který to zvládl, troufám si říct, "na jedničku". Tímto bych chtěl poděkovat panu prof. Kuldanovi. Celý turnaj se nám velmi dařil od skupiny až do finále. Ve finále nám zkřížila cestu ZŠ Mitušova 8, která nás trochu zaskočila, jelikož jejich výkon ve skupině a semifinále nebyl zrovna nejlepší. Jak už jsem zmínil, ve finále jsme potkali Mitušovu 8, zápas to byl skvělý, ne-li jeden z nejlepších. Hráli dobře, ze začátku nám dali dva góly, ale to nás nezlomilo, bojovali jsme až do poslední vteřiny, ale ani můj nejlepší, nejbombastičtější gól tomu nepomohl. Chtěl bych pochválit náš tým, který bojoval až na krev. Gratuluji soupeři a těším se na nějaký další turnaj.

Náš tým hrál ve složení: Vojtěch Travinský, Jakub Neděla, Tomáš Vašíček, Dominik Nedveis, Jan Martínek (všichni z 4B8) a Jakub Pitucha (4A8)

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).