nahled

Náboj Junior

V pátek 24. 11. se dva týmy složené z žáků tercií a kvart vydaly na matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior, jež se letos konala na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě.

Týmová soutěž o maximálně čtyřech lidech je založena na pestrých úlohách všeho typu, kde si soutěžící procvičí jak logické myšlení, tak i vzájemnou spolupráci či představivost. Soutěž trvá 2 hodiny, je mezinárodní a probíhá celkem v 6 zemích, je do ní zapojeno například i Slovensko či Chorvatsko. V České republice probíhá v přesně daný termín v různých lokalitách, konkrétně do Ostravy se sjelo okolo 120 soutěžících.

Tým „A“, složený z Lukáše Karlíka, Maxmiliána Ožany, Martina Kreutze a Víta Chalupeckého ze 4A8, si vedl dobře a v krajské konkurenci se propočítal na pěkné 7. místo, celorepublikově pak 60. a v mezinárodním srovnání 126.

Ani tým „B“, složený z Daniela Rattmana, Jiřího Chudy z 4B8 a Františka Menzela z 3B8, si nevedl špatně a získal 20. místo, a to i přesto, že jim jeden člen chyběl.

Soutěž se nesla v příjemné fyzikální atmosféře, do vyhlášení na nás čekal krátký seminář o soutěži a jejích organizátorech. Počítaní jsme si užili a nasbírali cenné zkušenosti, které se nám jistě budou hodit do dalších soutěží.

Těšíme se na další ročník a děkujeme milým organizátorům.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).