nahled

Na Pluskovci 2010 (2B8)

Začátkem března se na lyžařský kurz vydala kompletní sekunda B doplněná o jednu studentku sekundy A. Nad touto 32-člennou skupinou bděla ve dne v noci trojice pedagogů Hegedüs (vedoucí kurzu, 2.družstvo), Skála (zdravotník, 1.družstvo) a Kolašín (3.družstvo). Ubytování jsme byli v hlavní budově penzionu Na Pluskovci ve Velkých Karlovicích.

Před zimou bylo hlášeno spuštění starých i nových vleků v přilehlém SKI areálu Kyčerka, takže jsem se moc těšili a doufali v dostatek sněhu. Toho nakonec ve volné přírodě moc nebylo, ale na sjezdovkách vlekaři pečlivě zasněžovali. Lyžovali jsme tedy převážně na technickém sněhu. S běžkami to bylo horší. Pod vedením prof. Skály podnikly dvě skupiny celodenní výlet za sněhem na Soláň (hřeben), kde se v omezené míře učily základům běžkování. Při té příležitosti navštívili i Informační a výtvarné centrum Zvonice.

Z důvodu nedostatku sněhu pro běžky jsme museli zrušit závody v této disciplíně. O to více jsme se věnovali zdokonalování sjezdových dovedností a tréninku na závěrečný páteční závod ve slalomu. Přes velký počáteční počet nelyžařů se všem podařilo ovládnout "kouzelná prkénka" i nástrahy sjezdovek a úspěšně tak absolvovat lyžařský kurz i závodyzávody.

Nezbývá než se těšit na lyžařský kurz v kvintě ...

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).