nahled

Na muzikál nejen na Broadway...

Studenti Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, si napříč sedmi třídami připravili adaptaci světoznámého muzikálu Mamma Mia!

Ve dnech 7. a 9. června se uskutečnila dopolední představení pro školu, 12. a 19. června 2023 naplnili sál rodiče a široká veřejnost. Řeckou atmosféru pokaždé navodila malebná sokolovna v Proskovicích.

Myšlenka přepsat jeden z nejslavnějších filmových muzikálů vznikla v hlavách talentovaných děvčat ze septimy B. Zatímco se Jana Matoušková zdatně chopila režie, Aneta Koudelová společně s Emou Černoškovou vymyslely díky svým letitým tanečním zkušenostem originální taneční choreografii. V hlavních rolích zazářily Isabela Hermová, Ema Černošková a Adéla Karasová. Uznalé potlesky v průběhu představení patřily také dalším zpěvákům, hercům a tanečníkům, stejně jako závěrečná standing ovation.

Za hladký průběh inscenací musíme poděkovat našim zvukařům a technikům, tedy Jakubu Veličkovi, Matěji Martiníkovi, Danielu Střelkovi, Jindrovi Řeháčkovi, Karlu Kaniovi a Ondrovi Matouškovi.

O přestávce se diváci mohli těšit na třešničku na dortu, kterou byl lákavý bufet přichystaný studentkami ze třídy 7B8.

Děkujeme vedení školy a všem kantorům za celoroční podporu celého projektu. Stálo to za to! Všechna přestavení byla plná emocí a na chodbách gymnázia i v ulicích Proskovic se o nich bude ještě nějaký čas vyprávět.

Slovo našich zvukařů:

Již na začátku školního roku jsme byli požádáni, abychom pomohli s ozvučením inscenace. Naše práce však začala až na generálních zkouškách v sokolovně pouze měsíc před samotnou premiérou. V tomhle období jsme se začali o muzikál intenzivně zajímat a zúčastnili jsme se každé zkoušky, abychom věděli, co se děje v jaký moment a mohli tak divákům předat ten nejlepší možný zážitek.

Při každém představení jsme okouzleni skvělým výkonem všech herců, tanečníků a zpěváků, kteří se vyskytují na jevišti. Jsou prostě úžasní a skvěle se s nimi spolupracuje i v případech, kdy řešíme všemožné technické problémy. Vždy jsou ochotní a s radostí nám pomáhají vyzkoušet naše řešení a dávají nám zpětnou vazbu, co si o ozvučení myslí.

Přestože pro nás byl muzikál obrovským žroutem času, jsme rádi, že jsme mohli být součástí něčeho tak úžasného společně s partou stejně nadšených lidí.

Matěj Martiník a Jakub Velička, oba 7B8

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).