nahled

Můj oktaván - můj sekundán

Můj oktáván

Než jsme se poprvé se svým oktavánem setkali, byli jsme všichni trochu vystrašení z toho, co nás čeká. První čtvrtina proběhla ve stylu seznámit se a zjistit, jak se náš nový kamarád jmenuje.

Pak jsme se vrhli na program. Každá ze 4 hodin, kterou jsme s kamarády z oktávy strávili, byla rozdělena na 4 části po 5 minutách. Rozdělení bylo následovné: 3 části si připravuje kamarád a poslední my. Každá ze čtyř hodin měla nějaké téma, na které jsme si program měli připravit.

Nakonec tyto 4 hodiny hodnotím jako úspěšné nejen proto, že jsme si zlepšili angličtinu, ale zároveň jsme si našli kamaráda.

Pavel Ďulík, 2A8

Můj sekundán

V lednu 2023 probíhal na naší škole projekt s názvem „Můj oktávan“. Součástí tohoto projektu byli studenti oktávy B a sekundy A ze skupin angličtiny paní profesorky Konečné. Každé pondělí jsme na cca 20 minut docházeli do hodiny angličtiny od sekundánů. Vždy jsme se domluvili na daném tématu (např. zájmy a koníčky), na které jsme si nachystali různé aktivity. Jednalo se o pár otázek, popis obrázku, nějaká nová slovíčka na naučení k danému tématu a jednoduchou hru, jako například pexeso s anglickými slovy či hádání a popisování slov. Naši mladší kolegové si vždy pro nás starší taktéž přichystali něco menšího.

Byli jsme rozděleni do dvojic, které nám paní profesorka Konečná vybrala. Vždy se jednalo o dvojici oktávan - sekundán. Nebyly to ale jen tak ledajaké dvojice. Byly pečlivě promyšleny a rozděleny na základě našich společných zájmů či charakterových rysů, které u nás mladších i starších paní profesorka vypozorovala.

Cílem tohoto projektu si bylo procvičit s řadou našich mladších spolužáků angličtinu, a to co nejvíce volnou a zábavnou formou. Ti mladší se naučili nová slovíčka a fráze a my starší jsme si vyzkoušeli, jaké to je někoho něco naučit.

Musím říct, že tento projekt byla moc pěkná zkušenost, a myslím si, že někteří z nás si dokonce do života odnesli nového malého či velkého kamaráda.

Majda Hlavicová, 8B8

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).