nahled

Mladý zahrádkář – opět jsme byli ve finále

Začátkem května měli možnost 4 naši žáci zabojovat v okresním kole Mladého zahrádkáře o postup do kola národního. Že zdárně zvládli test i poznávačku rostlin, potvrdilo jejich umístění: 2. místo v mladší kategorii obsadila Veronika Klimková (1A8), v kategorii starších žáků rovněž na druhém místě skončila Tereza Klimková (3B8) a první příčku a postup do národního kola vybojoval Jiří Chuda (2B8).

V národním kole za školu nebyl Jirka sám, protože i Tereze Lichnovské (5B8) se povedl excelentně test pro středoškoláky a byla vybrána za kategorii junior. A tak jsme se na víkend v Brně těšili všichni tři. Národní kolo proběhlo o víkendu 18. – 19. 6. Začalo soutěží – opět testem 40 otázek a pak poznávačkou, kde museli žáci rozlišit plody, semena i rostliny, a to nejen ty luční, ale i řadu bylinek, ovocných stromů, okrasných a pokojových rostlin. Na vyhodnocení si museli soutěžící počkat až do nedělního odpoledne. Čekání jsme měli zpříjemněné skvělým programem – v sobotu jsme se vydali do místního planetária a v neděli dopoledne do botanické zahrady lékařské fakulty, kde se pěstují především různé byliny. Žáci zde ještě plnili další soutěžní úkoly a prohlídka zahrady byla doplněna o přednášku.

Pak už jsme se vrátili na ubytování, dali si výborný oběd a zjistili, že sice Jirka ani Terka nejsou na stupni vítězů, ale dosáhli slušných výsledků: Jirka skončil v první polovině, z 28 žáků byl 14., a Terka v první desítce. Oba si odvezli hezké dárky, ale hlavně spoustu pěkných zážitků, nové zkušenosti i vědomosti.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).