nahled

Mistrovství světa v silniční cyklistice a Bruno Stoček

Bruno Stoček, letošní student oktávy A, maturant, premiant třídy a zároveň vynikající cyklista, odchovanec ostravského cyklistického oddílu BIKE2000, člen národní reprezentace v silniční cyklistice a aktuálně účastník Mistrovství světa v silniční cyklistice 2019 v Yorkshiru.

Na kole závodní už do šesti let, letošní nominace je však prozatímní pomyslnou třešničkou na dortu celé jeho závodní kariéry, která na úspěchy není vůbec chudá. Z celé řady vítězných umístění zmiňme alespoň:

  • 2. místo MČR MTB XCO 2015, 2017
  • mistr ČR MTB závod do vrchu 2018
  • 1., 2. a 3. místo MČR časovka družstev 2015, 2017, 2019
  • 3. místo MČR časovka 2019
  • 3. místo Olympiáda dětí a mládeže XCO 2015
  • 13. místo Mistrovství Evropy XCO 2015
  • 1. místo Český pohár XCO 2017 Zadov
  • 1. místo Český pohár na silnici 2019 Nový Jičín

Účast si vydobyl v letošním roce také na Mistrovství Evropy, svými výsledky reprezentačního trenéra nezklamal, a Mistrovství světa 2019 se tak stává další metou jeho kariéry. Silniční cyklistika je týmový sport, takže Bruno spolu se čtyřmi dalšími juniorskými reprezentanty bude plnit svůj úkol a usilovat o co nejlepší výsledek národního týmu.

Sám reprezentační trenér Tomáš Konečný uvedl: „Na startu budou kluci, co už letos nasbírali bohaté zkušenosti ze zahraničních startů. Věřím, že máme na to získat medaili. Trasa závodu není profilově extrémní jako v loňském roce, bude ale opět velmi náročná. Lídry týmu by měli být Mathias Vacek a Pavel Bittner. Ostatní talentovaní kluci jim budou k ruce a snažit se pomáhat vytvořit co nejlepší pozici do závěru. Už na ME nám jen těsně unikla medaile, tři naši závodníci ale byli do patnáctého místa a ukázali, že na to mají.“

Kromě Zdeňka Štybara, Romana Kreuzigera, Petra Vakoče a dalších slavných jmen tak můžeme směle říct, že my známe i Bruna Stočka a budeme mu 26. 9. fandit a držet pěsti!!!

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).