nahled

Mikulášský basketbal

Dívky

Dne 5. 12. 2016 jsme se vydaly na basketbalový Mikulášský turnaj na Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě Porubě. Turnaje se zúčastnily celkem čtyři školy, a to domácí Gymnázium Olgy Havlové, First international school of Ostrava, Gymnázium Pavla Tigrida a náš tým. První zápas jsme odehrály s holkami z First international school of Ostrava. Od začátku zápasu jsme soupeřům nedaly žádnou šanci a zápas bez problémů vyhrály. Druhý, poněkud těžší zápas jsme hrály s hráčkami Gymnázia Pavla Tigrida. Zápas jsme dohrály do vítězného konce. Poslední, nejtěžší zápas jsme hrály s domácími. Do zápasu jsme vstoupily jako favoritky, ale po začátku tomu už tak nebylo. Zápas byl až do samého konce velmi napínavý, ale domácí družstvo nakonec vyhrálo. Ale i přes ten nešťastný zápas se turnaj povedl a my skončily na krásném druhém místě.

Náš tým hrál ve složení: Kotalová Tereza (1A8), Chvílová Tereza (2A8), Ostřížková Kateřina (2B8), Bartková Anna, Běnková Petra, Paličková Julie, Tlolková Markéta (všechny 3A8), Jankulárová Eliška (3B8), Kubečková Michaela a Lukendová Marie (obě 4B8).
 

Hoši

V úterý 6.12.2016 se naše gymnázium zúčastnilo Mikulášského turnaje v basketbalu, který se konal na Gymnáziu Olgy Havlové v Porubě. Náš tým odjížděl brzo ráno ze zastávky Poliklinika. Všichni měli dobrou náladu a těšili se na utkání. 1. zápas jsme hráli s Biskupským gymnáziem, které jsme s jistotou porazili (23:15). V dalším zápase nás čekali "domácí", tedy Gymnázium Olgy Havlové, a opět jsme vyhráli (25:16). Poslední zápas, který nás čekal, byl o 1. místo s Matičním gymnáziem. Do zápasu jsme výborně vstoupili a vytvořili jsme si náskok, který jsme do konce utkání udrželi (25:12). Jako cenu jsme vyhráli bublinkové čokolády Milka. Tímto bychom chtěli poděkovat panu profesoru Hegedüsovi, který nás povzbuzoval, a už se těšíme na další basketbalové akce.

Náš tým hrál ve složení: Poruba Martin, Švancer Štěpán, Vlček David (všichni 2B8), Smelík Aleš (3A8), Holaň Dominik, Janáč Tomáš, Palička Václav, Pitucha Jakub (všichni 4A8), Kornecký Lukáš, Vlosinský Lukáš (oba 4B8).

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).