nahled

Melancholický slon na ZŠ Košaře

Přestože dramatický kroužek našeho gymnázia zahájil svou činnost teprve v říjnu tohoto roku, již slaví první úspěchy. V listopadu jsme odehráli dvě premiérová představení na Odpoledni v rytmu Afriky, kde naši malí i větší divadelníci sklidili za svého Melancholického slona nemalý potlesk. A potleskem to neskončilo. Jednak toto představení vzbudilo zájem mezi našimi studenty, takže následující pondělí se kroužek rozrostl o další nadšené herce a bez ohledu na to, že nacvičujeme každé pondělí v sedm hodin ráno, což je pro umělecký svět nelidské týrání a sebepřemáhání, v našem dramatickém kroužku je stále přes dvacet aktérů.

A nerozšířilo se jen osazenstvo kroužku, ale přišly i nabídky na další představení z jiných škol. A tak ve středu 11. 12. 2013 náš ansambl hostoval na ZŠ Václava Košaře. Divadelní představení bylo součástí besedy o Kolech pro Afriku, neb tato základní škola je nám nakloněna a zapojuje se do našich projektů (Sněhuláci pro Afriku, Vánoční řetěz pro Afriku...) A tak jsme sbalili baobaby, masky a kostýmy a vyrazili zahrát představení pro žáky a rodiče zmíněné školy. Diváků sice nebylo mnoho a boj s akustikou v tamější tělocvičně nám dal pořádně zabrat, ale africká babička, vnučka, žirafa, opičáci, zebra, leopard i další africká zvířátka podala skvělý výkon a všem zúčastněným připravila příjemný odpolední kulturní zážitek.

Další představení nás čeká již tuto středu, kdy budeme hrát pro studenty a učitele z 12 škol, jež se zapojily do projektu Řetěz pro Afriku. Dále pro paní náměstkyni Věru Palkovou, která projekt zaštítila, a jelikož na akci jsou pozvaná i média, bude to možná i naše první televizní premiéra.

Aby však nezůstali ochuzeni ani diváci na naší domácí půdě, ve čtvrtek sehrajeme dvě představení Melancholického slona právě pro naše studenty. Snad vám tím zpříjemníme poslední předvánoční školní dny a pobavíme vás naším moderním pojetím Afriky a jejího života. A pokud vás zaujmeme, pak věřte, že nácvik nové hry, jejíž obsah je však přísně tajný a všichni herci se upsali vlastní duší, že jej neprozradí až do premiéry, je už v plném proudu. Jediné, co mohu prozradit, je, že touto hrou přispějeme svou troškou do mlýna k šedesátému výročí našeho gymnázia, že premiéra tentokrát bude určena našim studentům a učitelům a že...

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).