nahled

Maraton v psaní dopisů - cesta ke svobodě

10. 12. není jen druhý adventní víkend. Na tento den také připadá Mezinárodní den lidských práv a v návaznosti na ten pořádá Amnesty International, největší lidskoprávní organizace na světě, maraton psaní dopisů. Cílem je přimět vlády a úřady zemí, v nichž jsou političtí vězni a vězni svědomí neprávem či neadekvátně stíháni, aby přehodnotili svůj postoj - a smysl to opravdu má - loni se dopisů celosvětově napsaly více než tři miliony! 16. 12. se maraton konal i na Gymnáziu, Ostrava-Hrabůvka, které jsem jako čerstvá absolventka navštívila s obálkami, papíry a informacemi o jednotlivých případech hodných pozornosti veřejnosti. Celkem šest tříd si se mnou dopisy napsalo. Studenti vyššího gymnázia, kterých se akce týkala, dokázali za jedno odpoledne sepsat neuvěřitelných 124 dopisů, za což jim patří poklona a díky nejen ode mě a celé organizace Amnesty International, ale zcela jistě i od konkrétních vězňů, které díky akcím jako maraton a díky lidem jako právě všichni tito studenti neopouští vědomí toho, že se o jejich případy a životy stále zajímá skutečně obrovská spousta lidí.

A jak hodnotí akci sami studenti?

Osobně si myslím, že Amnesty je jedna z mála organizací, které mají vliv a skutečně můžou něco změnit. Ráda jsem se této akce zúčastnila a oceňuji, že se naše škola do tohoto projektu zapojila. Napsat dopis nás skoro nic nestojí, ale můžeme tím zachránit něčí život.

Kateřina Harhajová, 7B8


Psaní dopisů bylo chytlavé, obzvlášť z toho důvodu, že se jedná o témata, která se v dnešní době začínají hodně řešit. Magda to podala také zajímavě a šlo vidět, že ji toto téma baví, a to o to víc, že zaujalo i nás. Navíc jak často si mohu v dnešní době užít psaní dopisů?

Marek Schwalbe, 7B8

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).