nahled

Malý krůček od postupu aneb Naši studenti na Juniorském maratonu

14. duben 2016 určitě nemůže být označen dnem jako stvořeným pro běh. Déšť a zima byly průvodci našich tří štafetových týmů, jež byly pečlivě vybrány a složeny podle předchozích běžeckých výkonů našich studentů. Příroda si však poručit nedá a datum krajského kola Juniorského maratonu bylo pevně stanoveno. Nezbylo tedy nic jiného, než aby se tři desítky běžeckých favoritů naší školy s rozmary počasí i se silnými soupeři popraly. A jak to všechno dopadlo? Vybrali jsme ve školním kole dobrou běžeckou reprezentaci? A jak se závod vryl do paměti Elišce Bartkové, jedné z účastnic?

Atmosféra při závodě byla skvělá i přes nepříjemný déšť, mokré oblečení a závodníky promočené až na kost. I přes všechny překážky a nepříjemnosti se naši závodníci dokázali umístit více než úspěšně: štafeta A se umístila na brilantním 3. místě z celkového počtu 28 štafet, štafeta B obsadila krásné 23. místo a štafetě C patřilo pěkné 25. místo. Musím podotknout, že do štafet B a C se zapojili ti nejmladší, takže to není žádná ostuda, ba naopak! Já si tento závod moc užila a věřím, že se líbil i ostatním. Příští rok, doufám, poběžíme v obdobné sestavě a ukážeme, které gymnázium půjde nevíce slyšet.“ Eliška Bartková, 7A8

A co dodat pro dokreslení míry úspěchu naší A štafety? Že být v soutěži o jeden jediný tým více, byli bychom v celorepublikovém finále. A to je výkon hodný gratulace a zároveň velká motivace do příštího ročníku. Naši běžci dokázali, že na to máme!!!

Složení A štafety: Krejčí Marian (6B8), Běnek Ondřej (7A8), Sládečková Tereza (6B8), Muťka Jakub (6A8), Bartková Eliška (7A8), Šlachta Jakub (7B8), Vývodová Jana (3A4), Benda František (7B8), Vittek Daniel (7B8), Chwistek Lukáš (4A4)

Složení B štafety: Travinský Vojtěch (3B8), Sabol Matěj (4B8), Fukalová Hana (7A8), Nedveis Dominik (3B8), Masná Veronika (4A8), Sýkorová Natálie (6A8), Kalmusová Tereza (2A8), Urbanovský Matyáš (3A8), Vavřík Tomáš (4A8), Janáč Tomáš (3A8)

Složení C štafety: Wilam Martin (4A8), Selig Jan (4A8), Sabolová Leona (6B8), Neděla Jakub (3B8), Lindovská Klára (4A8), Urbanová Klára (4A8), Paličková Julie (2A8), Koloničná Markéta (2A8), Hulenka Lukáš (4A8), Palička Václav (3A8)