Lyžařský kurz Rakouské Alpy 2016

Dne 14. 3. 2016 jsme se vydali v rekordním počtu 39 studentů z prvního ročníku a kvint na pětidenní lyžařský kurz do Alp, konkrétně do oblasti u Millstaterského jezera nedaleko města Spittal. Ačkoli cesta byla náročná a zdlouhavá, po zhruba devíti hodinách jsme bezpečně dojeli na místo určení.

Po příjezdu, vybalení a ubytovaní, jsme šli zaplnit své prázdné žaludky skvělou večeří, při níž nás obsloužil velice milý personál.

Druhý den ráno jsme neotáleli, sedli do autobusu a vyrazili do nádherného lyžařského střediska Katschberg. Chvíli nám trvalo rozřazení do družstev pod vedením paní profesorky Dymáčkové, Milatové a Kroupové, ale stálo to za to. Celé odpoledne jsme sjížděli téměř prázdné a perfektně upravené sjezdovky.

Abychom poznali i jiná místa, další den jsme pro změnu zavítali do střediska Bad Kleinkirchheim. Ačkoli dopoledne bylo vidět sotva na pět metrů, nenechali jsme se odradit, a dokonce i přes zkřehlé prsty na rukou a nohou si lyžování náramně užili. Nastal třetí den lyžování, tzv „kritický“. Po dopoledním lyžování ve středisku Goldeck jsme si odpoledne užili relaxem v tamějším bazénu.

V den odjezdu bylo opravdu nádherné pohádkově slunečné počasí, avšak únava na nás všech byla znát. Podtrženo sečteno, za necelé čtyři dny lyžování jsme najezdili více než 140 km, a co víc, bez úrazu. Myslím, že všichni jsme se do Ostravy vrátili spokojení, příjemně unaveni a naplněni novými zážitky z opravdu krásného pobytu.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).