nahled

Lyžařský kurz 2B8, Kyčerka 2017

V týdnu od 6. do 10. 2. 2017 jsme s naší třídou 2B8 vyrazili na lyžařský kurz. Byli jsme ubytovaní v chatě Kyčerka s panem profesorem Hegedüsem, Kuldanem a Skálou a během výcviku se ukázalo, že jsou to ti nejlepší profesoři.První den po příjezdu jsme si vyložili lyže a šli jsme se ubytovat. Skvěle jsme se naobědvali a po odpoledním klidu jsme vyšlapali menší svah, na kterém si nás naši profesoři rozdělili do tří skupin. Večer jsme se seznámili s programem na další den, zazpívali si a zahráli pár her… Další den šla 1. a 2. skupina na běžky. Většina z nás na nich stála poprvé, takže jsme byli věčně na zemi. 3. skupina mezitím byla na svahu. Když skončil odpolední klid, skupiny se vyměnily, takže 1.a 2. šla na svah lyžovat. Večer už jsme všichni byli pořádně vyčerpaní, a tak jsme se těšili na program, který si pro nás připravila 1. skupina. Byly v něm dva kvízy s trefnými a vtipnými otázkami a hra na soudce a obžalované. Další den ráno se konal velký výlet na běžkách, kterého se zúčastnila 1. a 2.skupina. Autobus nás vyvezl nahoru a zpátky jsme už sjeli po svých. Dojeli jsme až do bufetu (teda ne na běžkách, ty jsme si sundali před vchodem), ve kterém jsme si odpočinuli a koupili něco k jídlu. Odtamtud už byla cesta snazší… Výlet byl opravdu skvělý, celou cestu jsme taky hráli hru, při které jsme nesměli říkat slova NE a NEVÍM, kdo je řekl, dostal trestný bod, takže jsme se celou cestu bavili tím, že jsme se navzájem snažili nachytat… Odpoledne jsme šli všichni do muzea a večer měla program 2. skupina. Hráli jsme spoustu moc fajn her. Ráno jsme šli trénovat na svah, protože odpoledne se konaly závody pro první a druhou skupinu. Po nich jsme měli volné lyžování ve skupinách, ale stal se menší zádrhel… pár z nás totiž nestihlo vyjet s kotvou nahoru, a tak zůstali dole, odkud se museli lesem dostat zpátky, takže věřím, že to pro ně bylo velké dobrodružství. Večer si pro nás přichystala 3. skupina hru, při které jsme hledali papírky se svým jménem po celé budově, a taky pro některé dlouho očekávanou diskotéku.Celý týden se svou třídou bych zhodnotila jako nejlepší. Myslím, že nás to skvěle stmelilo a všichni jsme si to moc užili!

Kateřina Ostřížková: Myslím si, že lyžák byl skvělým výletem pro celou třídu, všichni si podle mne rádi užili týden bez povinností, velmi brzkého vstávání a učení. Zároveň se podle mne znovu uchytily některé vztahy a vznikla nová kamarádství. Máme spolu teď spoustu nových zážitků a já za sebe musím říci, že jsem byla na tom nejlepším pokoji s těmi nejlepšími holkami.

Vanda Liv Pilařová: Takže, byla to podle mě nejlepší akce, kterou jsem kdy zažila. Líbilo se mi i to, že jsme si tam měli možnost vyzkoušet jak sjezdové lyže, tak i běžky, což byl myslím pro nás všechny super zážitek. Tomuto kurzu nemám co vytknout, snad jen to, že bych si ho ještě tak o týden prodloužila. Tento kurz se podle mě podařil jak nejlíp mohl! Děkuji naší škole, že nám umožnila se tohoto kurzu zúčastnit.

Eliška Pszczólková: Lyžařský výcvik se mi hodně líbil. Každý den jsme měli pestrý program, u kterého jsem se vždycky zabavila. Bylo fajn, že se všichni bavili dohromady a navzájem si pomáhali. Je mi líto, že mi lyžařský kurz uběhl tak rychle, protože tam byla skvělá atmosféra, kamarádi, a hlavně super profesoři.

Výsledky závodů (slalom, běžky)Výsledky závodů (slalom, běžky)
nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).