nahled

Lyžařský kurz 2B8

Náš lyžák odstartoval dne 8. 2. 2016 na již známém parkovišti u kruháče J. Kotase, kde jsme naskládali všechny lyže, nemalé kufry a finálně i nás do čekajícího autobusu. Cesta plynula poněkud rychle, projížděli jsme přes krásné Beskydy, a dokonce jsme na chvíli protnuli i hranice Slovenska.

Hned po příjezdu k naší chatě Kyčerce jsme se rozdělili do dvou chlapeckých a tří dívčích pokojů a měli prostor k následnému zabydlení se. Nenechejte se ale zmást, ani první den jsme se neflákali, hodili se do lyžařských outfitů a vyrazili se na malý svah rozřadit do tří skupin podle výkonů a celkového ovládání lyží. Jelikož jsme skutečně šikovná třída, v týmu nejméně zkušených lyžařů jsme ponechali pouze devět z nás, druhé a první družstvo už bylo o něco početnější. Po úspěšném rozčlenění jsme se opět vrátili do chaty a vychutnali si náš první oběd tady.

Začala také soutěž o „zlatého tygra“, aneb kdo nasbírá na svahu nejvíce pádů. Večer jsme pak oslavovali začínající čínský rok Opice a to tak, že jsme venku symbolicky vypustili nad Velké Karlovice typický asijský lampion štěstí – úspěšně a bez požáru. Druhý den se první skupina pod vedením pana profesora Skály vydala na nejvzdálenější modrou sjezdovku, druhá skupina s panem profesorem Hegedüsem zůstávala převážně na červené sjezdovce a třetí skupinku učil pan profesor Kuldan kosit nejprve malý svah.

Ani třetího dne to nebylo jiné, ovšem počasí si s námi pěkně hrálo. Jeden den sjezdovka skončila kompletně zmrzlá, ale pak se začala zahalovat do větší sněhové pokrývky. Na středu byl naplánovaný půlden odpočinku, a tak jsme dopoledne strávili místo broušení svahů na prohlídce karlovického muzea. Ranní déšť pomalu přecházel v pořádné chumelení, ale ani to nepostačilo na vhodné podmínky k běžkování, takže jsme zbytek dne strávili obvyklým sjezdováním. Po večeři byly vyhlášeny výsledky soutěže „o zlatého tygra“, kdy sebou o zem lízl anonymní tygr ze třetího týmu až osmdesát sedmkrát a skrytá tygřice pro změnu z první skupiny ochutnala tvrdost svahu téměř čtyřicetkrát.

Na poslední den připadl kromě konečného balení taky slalom na malé sjezdovce, který s úspěchem zvládlo i třetí družstvo. Je nutné naši - co se lyžování týče – nejméně otrkanou skupinku náležitě pochválit, protože ačkoli první den mnozí na lyžích stáli poprvé, všichni sjeli už perfektně červenou sjezdovku. Vyhlásili jsme nejlepší sjezdaře každého týmu, naložili jsme se i s lyžařským vybavením do autobusu a odjeli směr Ostrava-Hrabůvka. Náš lyžák se uskutečnil v plném počtu a díkybohu bez jakéhokoliv zranění.

Takže lyžařskému kurzu třikrát „Skol!“

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).