nahled

Lyžařské kurzy 2009

PK TV pořádala čtyři lyžařské kursy. První dva byly určeny pro studenty sekund a uskutečnily se v únoru ve Velkých Karlovicích. První se konal na Pensionu Pluskovec a účastnila se ho sekunda B.

Vedoucí byla prof. Kroupová, instruktoři prof. Hegedüs a Milatová. Druhý kurs se konal o týden později na Chatě Kyčerka, sekunda A, vedoucí prof. Kuldan, instruktoři prof. Kotek a Skála.

Účastníci obou kursů absolvovali základní sjezdový výcvik v lyžařském areálu Kyčerka, i přes horší sněhové podmínky se díky technickému sněhu podařilo realizovat kursy bez většího omezení.

Další dva kursy byly určeny studentům kvint a prvního ročníku. V letošním roce byla zavedena novinka – studenti si mohli vybrat z nabídky dvou lyžařských kursů. Díky dostatečnému zájmu studentů se tak na konci března uskutečnily dva kursy:

První proběhl tradičně ve Velkých Karlovicích na Hotelu Galík. I přes relativně pozdní termín byly nejlepší sněhové podmínky za několik posledních let. Studenti tak mohli využívat všechny vleky – nejdelší sjezdovku Razula, malý vlek u hotelu Lanterna a v závěru týdne i vlek u Hotelu Galík. Běžecký výcvik proběhl v perfektně upravených stopách v údolí Léskové. Vedoucím kursu byl prof. Skála, instruktoři prof. Hegedüs a Kotek.

Novinkou byl výběrový kurs do Rakouska. Tento kurs se uskutečnil ve spolupráci s CK Juhasz, ubytování v penzionu Bertrand v Pruggernu. Lyžovalo se ve známém středisku Schladming, desítky kilometrů upravovaných sjezdovek. Vedoucí kursu byla prof. Milatová, instruktoři prof. Kroupová a Kuldan.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).