nahled

Lyžák 2014 aneb vzestupy a pády (hlavně pády) sekundy B

parkoviště J. Kotase, 7:45

"Průkaz o bezinfekčnosti, kartičky pojišťovny, všichni studenti..." Odškrtávala si paní profesorka Dymáčková ze seznamu dne 3. 2. 2014.

Karlov, 10:00

Sluníčko vesele svítí, sem tam se snese k zemi malá vločka sněhu. Technického sněhu. Ptáčkové vesele zpívají a v malém městečku Karlově panuje tichá a poklidná atmosféra, plná zimních radovánek. Dokud...

Autobus plný natěšených dětí - budoucích lyžařů se vřítil na Karlovské parkoviště a všichni začali snaživě vyhazovat svá zavazadla, což bylo krajně nebezpečné, ale nakonec toto i ubytování v penzionu Roháč proběhlo ve zdraví. V té době však nikdo netušil, co všechno nás ještě čeká. Když jsme se postavili na svah, teprve jsme pochopili, do jaké prekérní situace jsme se to dostali. Nastalo slavnostní rozzařování do skupin, ve kterých jsme pak vesele lyžovali po celý týden, kromě středy, kdy nás paní profesorky "vytáhly" na Praděd na běžky, na kterých do té doby většina z nás nestála. Umíte si představit ty krkolomné pády a vtipné cupitání na těchto dvou předmětech zvaných běžky, které následovalo. Přesto nás však neopouštěl optimismus. Zatímco jsme cupitali do kopce, počasí nám přestalo přát. Úsměvy z tváří nám však nesfoukl ani vítr, který nás tolikrát poslal k zemi.

Po návratu z krutých běžek a po malém odpočinku nás přišel navštívit člen horské služby, Michal Chalupa. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací...

Ve čtvrtek jsme se opět postavili na naše milované lyže a den strávili udatným lyžováním, podobně jako v úterý. Večer nás čekala vytoužená diskotéka, která zajisté patří ke každé pořádné třídní akci.

Pátek jsme prožili dopoledním lyžováním, obědem dobrým jako vždy a odpoledním balením a odjezdem. Ani cesta zpátky se neobešla bez zdravé trošky chaosu. Po krušných minutách nacpávání zavazadel i žáků do autobusu, se tento div-ne nafukovací stroj plný již zkušených lyžařů pohnul z místa... metr, dva, tři - jedééém! "Vstříc naší milované Ostravě a škole, která nám tento lyžařský výcvik umožnila."

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).